Cała prawda o Wacławie Felczaku
Uczniowie klas drugich i pierwszych odwiedzili Bibliotekę Śląską i wzięli udział w premierze filmu "Cała prawda o Wacławie Felczaku", legendarnym kurierze, żołnierzu polskiego państwa podziemnego.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678199

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

VI Liceum zaprasza
Pi razy my
Redaktor: Administrator   
04.02.2008.
Image

Na cześć słynnej matematycznej "ludolfiny" Uniwersytet Śląski ogłosił konkurs "Pi razy my". Warto w nim wziąć udział, tym bardziej, że dobre miejsce w konkursie matematycznym to nie lada osiągnięcie. Polecam - kto może, niech ogłasza konkurs - najlepiej na lekcjach matematyki. A czas nagli - zgłoszenie do 11 lutego, a dostarczenie prac do organizatorów do 1 marca 2008 r.Zmieniony ( 04.02.2008. )
Czytaj
 
Piosenka dla wychowawczyni
Redaktor: Administrator   
02.02.2008.
Image

...czyli dla pani profesor Magdaleny Sitarz - była jedynym w swoim rodzaju punktem programu zabawy studniówkowej. Klasa IIIa sama przygotowała aranżację piosenki, odśpiewała ją podczas balu, a następnie każdy z wychowanków wręczył swej wychowawczyni po jednej czerwonej róży. Zapraszam do ostatniej części fotoreportażu ze studniówki 2008, być może ukażą się kolejne fotografie wykonane w nieco bardziej zaawansowanej czasowo części zabawy przez pana profesora Jarosława Blocha - a być może także przez innych jej uczestników.
Mam nadzieję, że artykuł uzupełniony zostanie o treść piosenki, jeśli tylko zostanie on udostępniony przez autorów.

Zmieniony ( 02.02.2008. )
Czytaj
 
Jedzie pociąg...
Redaktor: Administrator   
02.02.2008.
Image

...to jedna z zabaw, jakie miały miejsce na parkiecie podczas studniówki 2008. Uwielbiają ją zarówno przedszkolaki, młodzież, a także seniorzy. Pociąg jechał przez całą Europę, m.in. Grecję, Francję, Włochy. Zobaczcie fotografie oraz filmy. Tym razem bez komentarzy.

Zmieniony ( 02.02.2008. )
Czytaj
 
W tanecznych pląsach
Redaktor: Administrator   
02.02.2008.
Image

Kolejna część fotoreportażu ze studniówki. Tańce są oczywiście głównym - jeśli chodzi o rozpiętość czasową - punktem programu. Zobaczcie, jak bawiła się młodzież wraz z profesorami. To jest sprawozdanie z pierwszej części studniówki, w której nie wszyscy się jeszcze rozkręcili, pozostałe fotografie ukażą się w terminie późniejszym.

Zmieniony ( 02.02.2008. )
Czytaj
 
Studniówkowa sesja fotograficzna
Redaktor: Administrator   
27.01.2008.
Image

Podczas studniówki profesjonalni fotografowie wykonywali zdjęcia klasowe. Każda klasa, poczynając od IIIa, a na IIIf kończąc, pozowała do zdjęć. Dziewczęta chętnie pokazywały czerwone podwiązki - obowiązkowy element stroju na balu studniówkowym. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj
 
Studniówkowy toast "picollo"
Redaktor: Administrator   
27.01.2008.
Image

Zwyczajowo na studniówce wznosi się toast za pomyślność przyszłych maturzystów. I tym razem też się tak stało, pomimo wyraźnego zakazu spożywania alkoholu wydanego (nie alkoholu, tylko zakazu) przez władze oswiatowe. W lampkach widocznych na zdjęciach znajdował się płyn smakiem wprawdzie nieco przypominający szampana, lecz w rzeczywistości była to bezalkoholowa "lurka", zwana sympatycznie "picollo".

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj
 
Trzy polonezy...
Redaktor: Administrator   
27.01.2008.
Image

...zostały odtańczone przez kandydatów na maturzystów na parkiecie "Brasiliany". Tym razem wszystko odbyło się bezbłędnie, nie było żadnych nieprzemyślanych improwizacji w postaci wymyślanych "na żywo" figur, co w przeszłości niejednokrotnie wprowadzało spory chaos. Za porządek na parkiecie była odpowiedzialna jedna z uczennic klasy III, która poprowadziła pana dyrektora, wychowawców oraz wszystkie klasy. Oby tak świetny polonez był dobrym prognostykiem przed majowymi maturami - przydałoby się, żeby zdający bazowali głównie na swej starannie wyćwiczonej wiedzy, i by nie musieli zbyt często improwizować. Zobaczcie fotoreportaż.

Zmieniony ( 27.01.2008. )
Czytaj
 
Studniówka 2008 już za nami
Redaktor: Administrator   
27.01.2008.
Image

Zabawa udała się znakomicie, można ją podzielić na następujące fazy:

  1. otwarcie przez pana Dyrektora i kwiaty dla wychowawców i nauczycieli,
  2. polonez,
  3. toast "Picollo",
  4. fotografie klasowe,
  5. tańce i zabawy, m.in. "jedzie pociąg",
  6. kwiaty dla pani profesor Sitarz,
  7. zabawa do poranka.

Tylko z tej ostatniej części nie mam zdjęć, pozostałe zostały uwiecznione na kliszy. Oto pierwsza część fotoreportażu. Bardzo proszę o szybką wiadomość, jeśli nie chcielibyście, żeby jakieś zdjęcie zostało opublikowane - i wtedy zostanie ono usunięte. Jednak z uwagi na prośbę biorących udział w zabawie, około 50% fotek będzie wstępnie umieszczona w serii fotoreportaży.

Zmieniony ( 02.02.2008. )
Czytaj
 
Poloneza zacząć czas...
Redaktor: Administrator   
24.01.2008.
Image

...na 100 dni przed maturą. W tym artykule zobaczycie, jak trzy tygodnie temu młodzież klas trzecich ćwiczyła ten staropolski taniec pod kierunkiem pani profesor Janiny Radosz. Już za dwa dni odbędzie się studniówka, na której tegorocznych abiturientów poprowadzi w pierwszej parze zapewne pan dyrektor Dariusz Koclejda, niegdyś profesjonalny tancerz zespołu "Opole" (po "Śląsku" i "Mazowszu" to jedna z bardziej znanych w Polsce grup tanecznych). Pan dyrektor nie uczestniczył w próbach, a więc do końca nie wiadomo, jakie figury będą zaprezentowane w sobotę na parkiecie. A tymczasem zobaczcie kilka fotografii z prób.

Zmieniony ( 24.01.2008. )
Czytaj
 
List Otwarty...
Redaktor: Administrator   
22.01.2008.
Image

w sprawie organizacji Muzeum Hutnictwa Cynku w Szopienicach został doręczony na ręce pana profesora Antoniego Barciaka. Nasze Liceum wspiera tę inicjatywę w ramach programu "Ślady Przeszłości", jaki realizujemy. Szkolnym koordynatorem tej akcji jest pan profesor Leszek Socała, którego wspiera publikujący ten artykuł w internecie (Leszek Jabłoński), jednak główną inicjatywę przejęła tu tegoroczna maturzystka Katarzyna Drewniak, która bardzo aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Powstania Muzeum Hutnictwa Cynku. Prawdopodobnie w czerwcu znowu udamy się do Warszawy, by szczytną ideę zachowania pamięci o hutniczej historii Szopienic prezentować na ogólnopolskiej prezentacji projektów "Ślady Przeszłości".

Zmieniony ( 22.01.2008. )
Czytaj
 
Wieczny kalendarz
Redaktor: Administrator   
22.01.2008.
Image

Jak to się stało, że Wilhelm III Orański wypłynął w z Holandii 11 listopada 1688, a wylądował w Brixham w Anglii 5 listopada tego samego roku? Dlaczego uroczystości upamiętniające rocznicę rewolucji październikowej odbywają się 7 listopada? Chcesz sprawdzić, w jakim dniu tygodnia się urodziłe(a)ś? Czy może w jakim dniu tygodnia miała miejsce bitwa pod Grunwaldem? O tym wszystkim dowiesz się w niniejszym artykule.

Zmieniony ( 22.01.2008. )
Czytaj
 
Poeta i mistyk turecki Mevlana Rumi
Redaktor: Administrator   
14.01.2008.
Image

...żył w XIII w. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych poetów i myślicieli świata. Ubiegły rok 2007 UNESCO ogłosiło Międzynarodowym Rokiem Rumiego. Tę informację zamieścili na stronie naszego projektu Comenius nasi tureccy partnerzy. Może warto przeczytać parę utworów wybitnego poety sufickiego.

Zmieniony ( 15.01.2008. )
Czytaj
 
Trzy żłóbki
Redaktor: Administrator   
14.01.2008.
Image

...znajdują się w Bazylice oo. franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Jeśli macie trochę wolnego czasu w czasie ferii, musicie koniecznie odwiedzić to miejsce. Szopka w Bazylice należy do największych tego rodzaju obiektów na świecie. Naprawdę warto to zobaczyć! Po galerii zdjęć zamieszczamy także informacje o jednym z patronów panewnickiej parafii, francuskim królu Ludwiku IX Świętym - to dla wielbicieli historii, szczególnie tegorocznych maturzystów. Bazylika w tym roku obchodzi 100-lecie jej poświęcenia.

Zmieniony ( 14.01.2008. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 751 - 775 z 804
Reklama