Dni Otwarte SUM
16 kwietnia uczennice z klasy drugiej będące na rozszerzeniu z biologii, pod opieką mgr Marty Oleś, odwiedziły Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w ramach Tygodnia Dni Otwartych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach..
W Centrum znajduje się sześć sali symulacyjnych: sala operacyjna, sala intensywnej terapii, dwie sale szpitalnego oddziału ratunkowego (cztery stanowiska), sala pediatryczna i sala porodowa, oraz obszar dostosowany do symulacji zdarzeń przedszpitalnych z symulatorem ambulansu. Krótko mówiąc miejsce w którym studiują i ćwiczą studenci robi wrażenie.
Tydzień Dni Otwartych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego potrwa do 20 kwietnia.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 2987775

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

VI Liceum zaprasza
"Poznaj Europę. Zacznij od Polski"
20.12.2007.

Uczennica naszej szkoły Marta Błaszczyk z klasy 2b powtórzyła sukces koleżanki sprzed dwóch lat, Ani Kuc, i również zajęła pierwsze miejsce w konkursie, w którym nagrodą jest kilkudniowy pobyt w Brukseli.
[Warto przeczytać! Z tekstu Niteczki dowiecie się oprócz tego, jak rozpędzone ruchem ślizgowym buty pana profesora Fedynkiewicza wyhamowały tuż przed pokojem nauczycielskim, także bardzo pożytecznych i ciekawie ujętych informacji o Schengen i SIS - przyp. LJ ]

Zmieniony ( 20.12.2007. )
Czytaj
 
Humor o nauczycielach
Redaktor: Administrator   
16.12.2007.
Image

Zamieszczamy kilka dowcipów o nauczycielach opublikowanych na jednym z forów edukacyjnych. Zgłosili je nauczyciele, m.in.: renati23 (przedmiot nauczania: przedsiębiorczość, przedmioty ekonomiczne, wiek: 33), Gusik (przedmiot nauczania: j. niemiecki, j. rosyjski, wiek: 26), malgala (przedmiot nauczania: matematyka, wiek: 56) i inni.

Zmieniony ( 16.12.2007. )
Czytaj
 
Angielski - poziom zaawansowany
Redaktor: Administrator   
07.12.2007.
Image

Spróbuj swoich sił i sprawdź, czy język angielski nie sprawi ci kłopotu na maturze. Matura dla zaawansowanych jest dwuczęściowa i trwa - część pierwsza 2 goziny i część druga godzinę i 10 minut. Składa się z modułów:

  • STOSOWANIE STRUKTUR LEKSYKALNO-GRAMATYCZNYCH
  • WYPOWIEDŹ PISEMNA
  • ROZUMIENIE ZE SŁUCHU
  • ROZUMIENIE TEKSTU CZYTANEGO I ROZPOZNAWANIE STRUKTUR LEKSYKALNO-GRAMATYCZNYCH

Tekst matur przygotowało wydawnictwo "Operon" wraz z Gazetą Wyborczą". Wszystkie testy maturalne wraz z odpowiedziami dostępne są na stronie http://www.probnamatura.pl

Zmieniony ( 07.12.2007. )
Czytaj
 
J. angielski - matura poziom "P"
Redaktor: Administrator   
07.12.2007.
Image

Język angielski, oprócz polskiego, jest najczęściej zdawanym przedmiotem na maturze. Dlatego publikujemy tekst zadań maturalnych dla obu poziomów: w tym artykule dla poziomu podstawowego, a w kolejnym - dla poziomu rozszerzonego.

Zmieniony ( 07.12.2007. )
Czytaj
 
Polski na poziomie rozszerzonym
Redaktor: Administrator   
06.12.2007.
Image

Publikujemy także tekst pytań maturalnych z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Maturę z polskiego będą zdawać wszyscy, dlatego dobrze byłoby zapoznać się ze stopniem trudności egzaminu zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Zmieniony ( 07.12.2007. )
Czytaj
 
Matura z polskiego - poziom podstawowy
Redaktor: Administrator   
06.12.2007.
Image

W artykule zamieszczamy pytania maturalne. Każdy może sprawdzić, czy przypadkiem już teraz nie mógłby przystąpić do matury - odpowiadając czasem na nieco kłopotliwe, innym razem na trywialnie łatwe pytania.

Zmieniony ( 07.12.2007. )
Czytaj
 
5-7 grudnia 2007 - matury próbne
Redaktor: Administrator   
05.12.2007.
Image

Czas na próbę generalną przed majową maturą w 2008 r. nadszedł dla trzecioklasistów. Dzisiaj był język polski, jutro - języki obce, a w piątek - przedmioty wybrane. Ciekawe, jakie będą wyniki. Zwykle bywa, że są gorsze niż na tej prawdziwej maturze. Matura odbyła się w sali gimnastycznej. Zobaczcie zdjęcia.

Zmieniony ( 06.12.2007. )
Czytaj
 
Zabawa klasowa
Redaktor: Administrator   
04.12.2007.
Image

...30 lat po maturze! Na spotkaniu abslowentów VI LO im. Jana Długosza byli obecni wierni uczniowie "Długosza" oraz ich ukochani nauczyciele. Dzięki uprzejmości fotografa otrzymaliśmy zdjęcia do wykorzystania na szkolnym portalu. Gdyby jednak ktoś z obecnych na zabawie nie był zadowolony z zamieszczonej tu fotografii, proszę o kontakt mailowy, a fotka zostanie usunięta.

Zmieniony ( 04.12.2007. )
Czytaj
 
Całe życie jest szkołą
Redaktor: Administrator   
27.11.2007.
Image

...te słowa wypowiedział Jan Amos Komeński w XVII wieku. W artykule dowiecie się nieco więcej o pedagogu, który użyczył swego imienia popularnemu programowi europejskiemu dla szkół. W programie tym - z dwuletnią przerwą - bierzemy udział już od niemal 10 lat. Te informacje, a także moją (LJ) krótką wypowiedź, opublikowano w broszurce "Program Comenius" wydanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Zmieniony ( 29.11.2007. )
Czytaj
 
CEO dziękuje za akcję "Młodzi głosują"
Redaktor: Administrator   
26.11.2007.

Braliśmy udział w tej akcji, wyniki szkolnych wyborów już opublikowaliśmy. W artykule zobaczycie dyplom oraz treść listu gratukacyjnego, jaki otrzymaliśmy od Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zmieniony ( 26.11.2007. )
Czytaj
 
Pierwszaki o "Długoszu" - cd.
Redaktor: Administrator   
24.11.2007.

Jeszcze kilka wypowiedzi uczniów klas pierwszych na temat ich nowej szkoły - "Długosza". Najczęściej wymieniane zalety to: szkoła przyjazna, muzyka na przerwach. Wady: tłok i zimno na przerwach, dużo nauki, sporo zagrożeń "jedynką" na semestr. Lecz niektórzy już się cieszą, że święta Bożego Narodzenia spędzą w miłej atmosferze, zadowoleni ze swych dotychczasowych dokonań. W artykule znajdziecie wypowiedzi uczniów.

Zmieniony ( 24.11.2007. )
Czytaj
 
"Długosz" na albańskich ścieżkach
Redaktor: Jarosław Bloch   
23.11.2007.
Image

Podczas wyprawy do Czarnogóry, uczestnicy wycieczki odwiedzili Albanię. Warto zobaczyć fotografie pana profesora Jarosława Blocha, a na nich obok "wyzwolonej kobiety", także agenta 007, Polki w rytualnym tańcu, oraz symbol IV RP - ojca dyrektora, który przyćmił na jednym ze zdjęć prawdziwego szefa. Zapraszamy!

Zmieniony ( 24.11.2007. )
Czytaj
 
Wrażenia pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
22.11.2007.

...po trzech miesiącach nauki w nowej szkole, VI LO im. Jana Długosza. Dzisiaj padł serwer, więc na technologii jedna z klas loguje się na stacje lokalne i pisze 10 zdań o tym, co sądzi o nowej szkole. Nie ma pewności, czy wszystkie wypowiedzi odzwierciedlają rzeczywiste uczucia ich autorów - tę ocenę pozostawiamy internautom oglądajacym tę stronkę.

Zmieniony ( 23.11.2007. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 751 - 775 z 776
Reklama