Dzień Przedsiębiorczości 2017
26 kwietnia 2017 r. tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju zamiast do szkoły poszło do pracy. Powód - Dzień przedsiębiorczości, który od 14 lat organizuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dzień przedsiębiorczości skierowany jest do uczniów szkół

Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 2482791

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

VI Liceum zaprasza
CEO dziękuje za akcję "Młodzi głosują"
Redaktor: Administrator   
26.11.2007.

Braliśmy udział w tej akcji, wyniki szkolnych wyborów już opublikowaliśmy. W artykule zobaczycie dyplom oraz treść listu gratukacyjnego, jaki otrzymaliśmy od Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zmieniony ( 26.11.2007. )
Czytaj
 
Pierwszaki o "Długoszu" - cd.
Redaktor: Administrator   
24.11.2007.

Jeszcze kilka wypowiedzi uczniów klas pierwszych na temat ich nowej szkoły - "Długosza". Najczęściej wymieniane zalety to: szkoła przyjazna, muzyka na przerwach. Wady: tłok i zimno na przerwach, dużo nauki, sporo zagrożeń "jedynką" na semestr. Lecz niektórzy już się cieszą, że święta Bożego Narodzenia spędzą w miłej atmosferze, zadowoleni ze swych dotychczasowych dokonań. W artykule znajdziecie wypowiedzi uczniów.

Zmieniony ( 24.11.2007. )
Czytaj
 
"Długosz" na albańskich ścieżkach
Redaktor: Jarosław Bloch   
23.11.2007.
Image

Podczas wyprawy do Czarnogóry, uczestnicy wycieczki odwiedzili Albanię. Warto zobaczyć fotografie pana profesora Jarosława Blocha, a na nich obok "wyzwolonej kobiety", także agenta 007, Polki w rytualnym tańcu, oraz symbol IV RP - ojca dyrektora, który przyćmił na jednym ze zdjęć prawdziwego szefa. Zapraszamy!

Zmieniony ( 24.11.2007. )
Czytaj
 
Wrażenia pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
22.11.2007.

...po trzech miesiącach nauki w nowej szkole, VI LO im. Jana Długosza. Dzisiaj padł serwer, więc na technologii jedna z klas loguje się na stacje lokalne i pisze 10 zdań o tym, co sądzi o nowej szkole. Nie ma pewności, czy wszystkie wypowiedzi odzwierciedlają rzeczywiste uczucia ich autorów - tę ocenę pozostawiamy internautom oglądajacym tę stronkę.

Zmieniony ( 23.11.2007. )
Czytaj
 
Szansa dla pierwszoklasistów
Redaktor: Administrator   
21.11.2007.
Image

...wyjazdu m.in. do USA, Wlk. Brytanii, Indii, Kanady w celu nauki w tamtejszych szkołach średnich. Informację przekazała pani wizytator Ewa Matusik, są one dostępne na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach, w zakładce Edukacja Europejska. Można tam znaleźć szczegółowe informacje na temat naboru do tzw. Szkół Zjednoczonego Świata. Pani wizytator zachęca do przekazania informacji o możliwościach ubiegania się o ww. stypendium uczniom oraz ich rodzicom. Ze względu na obowiązujące terminy (pierwszy termin: 31.12.2007r.) i ewentualną konieczność przygotowania odpowiednich dokumentów, pani wizytator prosi o szybki przekaz informacji. W artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Czytaj
 
Święto biblioteki - podsumowanie
Redaktor: Administrator   
20.11.2007.
Image

...czyli życzenia wypisane na plakacie drzwi pokoju nauczycielskiego przez wdzięcznych (choć czasami ksero-zachłannych) koleżanek i kolegów pań bibliotekarek. Od dzisiaj plakat znajdujący się na niedostępnej dla uczniów, wewnętrznej stronie drzwi (a być może już zlikwidowany) mogą zobaczyć wszyscy na naszej stronce internetowej.

Zmieniony ( 20.11.2007. )
Czytaj
 
eTwinningowa prezentacja VI LO
Redaktor: Administrator   
19.11.2007.
Image

...nie uzyskała przychylnej oceny pani prowadzącej w ubiegłym roku kurs internetowy eTwinning dla nauczycieli, w którym uczestniczyłem. Od tego czasu minął rok i niektóre odpowiedzi trzeba było uaktualnić, m.in. dotyczące liczby klas o profilu plastycznym, czy naszego premiera. Na szczęście bohaterek tej prezentacji, naszych szkolnych bliźniaków nie trzeba było zmieniać. Uwaga! Prezentacja w języku angielskim!

Zmieniony ( 19.11.2007. )
Czytaj
 
Relacja z wycieczki na Bałkany
Redaktor: Jarosław Bloch   
19.11.2007.
Image

Ta wycieczka z założenia miała być inna niż wszystkie, jechaliśmy w końcu na tereny, na które wycieczki szkolne raczej się nie zapuszczają. I była inna. Myślę, że wróciliśmy z niej wszyscy dojrzalsi, bogatsi o nowe doświadczenia i... z pewnością bardziej będziemy doceniać rzeczywistość, w której dane jest nam tu żyć. Podróże kształcą - po tym wyjeździe każdy z uczestników wie, że to nie slogan.

Zmieniony ( 19.11.2007. )
Czytaj
 
Przygoda w Montenegro
Redaktor: Administrator   
13.11.2007.
Image

Fotoreportaż z jednej z najbardziej egzotycznych wycieczek VI LO, czyli do Czarnogóry oraz okolic. Tutaj pierwsza część sprawozdania pana profesora Blocha. Warto obejrzeć!


Zmieniony ( 14.11.2007. )
Czytaj
 
Młodzież żydowska gościła w VI LO
Redaktor: Administrator   
12.11.2007.
ImageW niedzielę, 11 listopada, gościliśmy delegację młodzieży z Izraela. Pan dyrektor Dariusz Koclejda zwrócił się do gości z krótkim przemówieniem, którego treść można przeczytać w niniejszym artykule. Fotografie będzie można zobaczyć w nieco później.
Zmieniony ( 12.11.2007. )
Czytaj
 
MDBS w galerii zdjęć
Redaktor: Administrator   
12.11.2007.
ImageTym razem z przebiegu Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w VI LO można zobaczyć kilka fotografii. Dwa świąteczne dni przebiegały z wielką pompą. W bibliotece miały miejsce specjalne lekcje biblioteczne, na których panie bibliotekarki Maria Kubera i Dorota Kamieniarczyk opowiadały o najnowszych metodach - oczywiście elektronicznych! - wypożyczania książek. Zresztą zobaczcie sami...
Zmieniony ( 14.11.2007. )
Czytaj
 
Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych
Redaktor: Maria Kubera   
09.11.2007.
Jak było? Przeczytajcie sami. Galeria w następnym artykule:)
Zmieniony ( 14.11.2007. )
Czytaj
 
Odwiedźmy bibliotekę...
Redaktor: Administrator   
29.10.2007.
Image Nasza biblioteka to bardzo miłe i pożyteczne miejsce. Nie tylko ze względu na książki, lecz także na wsztystko to, co się tu dzieje: wypożyczanie, czytanie, kserowanie, szukanie informacji w internecie, drukowanie, wysyłanie smsów, lekcje języków obcych, imprezy ogólnoszkolne. Co do imprez, to nie zapominajmy o nadchodzącym Międzynarodowym Dniu Bibliotek Szkolnych, kiedy to panie bibliotekarki zapraszają do siebie na poczęstunek. Jak ktoś nie bedzie miał ochoty na duchowe, wirtualne mądrości zapisane w księgach, to przynajmniej poczęstuje się cukiereczkiem.
Zmieniony ( 27.04.2015. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 701 - 725 z 725
Reklama