Informacje o rekrutacji do szkoły 2023/2024
REKRUTACJA 2023/2024
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny...

od 1 września 02: 6371107

Logowanie






Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

VI Liceum zaprasza
Tydzień Języka Ojczystego
08.02.2019.
21 lutego będziemy świętować Dzień Języka Ojczystego, jednak biorąc pod uwagę, że wypada on w ferie, postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej i uczcić nasz język trochę wcześniej. Od 4 do 8 lutego w CINiBie odbywał się Tydzień Języka Ojczystego podczas którego Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego zorganizował cykl wykładów dla uczniów szkół średnich. Nasi uczniowie z klasy drugiej wysłuchali dr hab. Małgorzaty Wójcik-Dudek, która mówiła o stylu i etyce, czyli „O językowych reprezentacjach Zagłady”.
Zmieniony ( 07.03.2019. )
 
Studium wiedzy o teatrze
07.02.2019.
7 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklicznym wydarzeniu organizowanym przez Teatr Śląski "Studium wiedzy o teatrze", skierowanym do młodzieży szkół średnich. Tym razem w kameralnej przestrzeni Sceny w Malarni odbyło się spotkanie z Robertem Talarczykiem reżyserem spektaklu "Inteligenci".
 
Z wizytą w CINiBie
05.02.2019.
ImagePierwszoklasiści którzy uczą się języka niemieckiego, zwiedzili dzisiaj wystawę plakatów w holu głównym Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach „ERFINDERLAND DEUTSCHLAND" / "KRAJ ODKRYWCÓW I WYNALAZCÓW - NIEMCY". Wystawę w połowie sfinansowaną przez Fraunhofer-Gesellschaft i Max-Planck-Gesellschaft, udostępnił Goethe-Institut Warschau.
Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
Wojciech Korfanty - współtwórca II Rzeczpospolitej
05.02.2019.
ImageNasi uczniowie zwiedzili dzisiaj wystawę poświęconą jednej z najważniejszych postaci dla Śląska i jego walki o przyłączenie do Polski - Wojciechowi Korfantemu, przygotowaną i udostępnioną przez Archiwum Państwowe w Katowicach w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach.
Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
05.02.2019.
ImageUczniowie z klasy 2b uczestniczyli w wykładach poświęconych bezpieczeństwu w sieci, które odbyły się w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, podczas których dr Barbara Wolek-Kocur opowiedziała o ciemnej stronie Internetu czyli "Darknet - nie taki straszny jak się go maluje...", natomiast dr Piotr Tkacz przybliżył temat wirusów komputerowych w wystapieniu "Ewolucja szkodliwego oprogramowania - od pierwszych wirusów komputerowych po fake news."
Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
Konkurs "Tak Czytam"
29.01.2019.
ImageNasi uczniowie nie tylko czytają, ale również recenzują. Dziękujemy Wiktorii z klasy 1a za udział w konkursie "Tak Czytam"
Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
Na scenie MDK
24.01.2019.
24 stycznia na scenie Miejskiego Domu Kultury Szopienice - Burowiec odbyło się przedstawienie naszych młodych zdolnych aktorów. Uczniowie naszej szkoły przedstawili "Jasełka", które swoją premierę miały 14 grudnia 2018 również na tej scenie.
 
Wycieczka do Palmiarni
23.01.2019.
Image23 stycznia uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z chemii i biologii postanowili poczuć trochę letniej atmosfery w środku zimy i udali się ze swoim nauczycielem mgr Pawłem Wałkiem do gliwickiej Palmiarni.
Jest ona ciekawym źródłem wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych, pozwala na zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników, a pobyt w tym miejscu relaksuje.
Zmieniony ( 30.01.2020. )
Czytaj
 
Kuchnia molekularna
09.01.2019.
Uczniowie będący na rozszerzeniu z chemii uczestniczyli w pokazach kuchni molekularnej, które poprowadził Mistrz Kuchni, kucharz „naukowiec”, kulinarna gwiazda między innymi czwartkowej śniadaniowej telewizyjnej "Dwójki" - Łukasz Konik. Organizatorem i gospodarzem była Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach. Dziękujemy za zaproszenie.
Zmieniony ( 16.01.2019. )
 
Cała prawda o Wacławie Felczaku
19.12.2018.
Uczniowie klas drugich i pierwszych odwiedzili Bibliotekę Śląską i wzięli udział w premierze filmu "Cała prawda o Wacławie Felczaku", legendarnym kurierze, żołnierzu polskiego państwa podziemnego.
 
Czy czeka nas koniec?
07.12.2018.
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
Zmieniony ( 16.01.2019. )
 
Droga Katowic do niepodległej Polski
09.11.2018.
Uczniowie klas pierwszych i drugich w ramach edukacji regionalnej wzięli udział w spotkaniu z autorem książki "Droga Katowic do niepodległej Polski", które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
 
Prognozowanie pogody - zajęcia na stacji synoptycznej
30.10.2018.
30 października uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z geografii odwiedzili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Młodzież podczas lekcji w terenie dowiedziała się co to jest klatka meteorologiczna (Klatka Stevensona) i jakie powinna mieć wyposażenie, oraz rozmiary. Miała okazję zobaczyć jak wygląda ogródek meteorologiczny i jego wyposażenie potrzebne do badania zjawisk atmosferycznych, a co za tym idzie tworzenia prognozy pogody.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 126 - 150 z 935
Reklama