Walentynki w NOSPR
Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w kolejnym koncercie z cyklu "Muzyka - blask, mrok, półcień" w ramach symfonicznych koncertów edukacyjnych.
Młodzież wysłuchała utworów Ludwiga van Beethovena "V Symfonii c-moll op. 67, cz. IV", Clauda Debussy "Nokturny, cz. I Chmury", Sergiusza Prokofiewa "Suity scytyjskiej, cz. I i II", Richarda Straussa "I Koncertu Es-dur na róg i orkiestrę op. 11, cz. III", Maurica Ravela "Poematu choreograficznego La Valse" w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 2832534

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Klasy pierwsze 2017/2018 PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
01.05.2017.
Image OFERTA SZKOŁY NA ROK 2017/2018
Zapraszamy gimnazjalistów do zapoznania się z nasza ofertą.

W roku szkolnym 2017/18 w VI LO im. J. Długosza w Katowicach zostaną otwarte 2 oddziały .
Oferujemy kształcenie w następujących klasach pierwszych:Klasa Ia
humanistyczno-prawna

Klasa przygotowuje do działalności w strukturach Unii Europejskiej, zarówno w dziedzinie prawa, historii stosunków międzynarodowych, jak i nowoczesnych metod informacji naukowo-technicznej.

Liceum prowadzi projekty i wymiany międzynarodowe od roku 1991, kiedy to nasi uczniowie pojechali na pierwszą wycieczkę – pielgrzymkę po Europie, której granice zostały w tym czasie otwarte dla obywateli polskich.
Od tamtego czasu bierzemy czynny udział np. w programie Socrates – Comenius, organizując wyjazdy i wymiany międzynarodowe we współpracy z zaprzyjaźnionymi szkołami we Francji, Hiszpanii, Finlandii,, Włoszech, na Węgrzech czy w Bułgarii.

Ucząc się w tej klasie, masz możliwość uczestnictwa w międzynarodowych programach europejskich oraz debatach i dyskusjach dotyczących problematyki społeczno-politycznej.

Program tej klasy jest realizowany poprzez rozszerzoną naukę historii i wiedzy o społeczeństwie z uwzględnieniem edukacji konstytucyjnej i europejskiej oraz języków obcych.

Celem profilu jest przygotowanie do studiów prawniczych, politologicznych, oraz kierunku stosunków międzynarodowych, socjologii, anglistyki,filozofii,administracji, pedagogiki, psychologii, kulturoznawstwa, filologii polskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym, w szkołach handlowych, szkołach zarządzania, na wydziałach zarządzania turystyką czy politechnice

Szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami. Cykliczne zajęcia w formie wykładów lub ćwiczeń odbywają się u nas w szkole lub na Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, Wyższej Szkole Bankowej, WSZOP,

Proponowane przedmioty rozszerzone:

 • wiedza o społeczeństwie
 • geografia
 • język angielski
 • historia
 • język włoski lub niemiecki/rosyjski

Są to TYLKO proponowane przedmioty rozszerzone, ponieważ uczniowie mają możliwość wyboru rozszerzeń ze wszystkich przedmiotów maturalnych - czyli takich, z których można zdawać maturę. Wyboru dokonamy pod koniec pierwszej klasy.

 

Przedmioty uzupełniające w tej klasie to:

 • historia i społeczeństwo
 • edukacja prawna
 • ekonomia w praktyce

Klasa IB

przyrodniczo-medyczna

Podczas nauki w tej klasie uczeń uzyskuje kompleksową wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych, wzbogaconą o naukę języka angielskiego, który jest językiem niezbędnym do studiowania i pracy w wiekszości krajów świata.

Tradycją liceum są coroczne wyprawy do Włoch, Czarnogóry, Czech. Podczas wymian i wycieczek młodzież nie tylko spędza miło czas, lecz także zwiedza interesujące miejsca, nawiązuje nowe kontakty oraz doskonali znajomość języków obcych. Europa stoi przed nami otworem. Relacje z wyjazdów znajdziesz na stronie „Długosza”.

W nauce przedmiotów wiodących kładzie się nacisk na relacje człowiek-środowisko naturalne oraz na problemy zdrowia człowieka.

Klasa ta przygotowuje do studiów na kierunkach: biologia, chemia, geografia, geologia, ochrona środowiska, turystyka, rekreacja, ratownictwo medyczne, usługi kosmetycznePo maturze możesz rozwijać także swoje zainteresowania na Akademii Medycznej czy np. Weterynarii.

Szkoła współpracuje z wyższymi uczelniami. W praktyce cykliczne zajęcia w formie wykładów lub ćwiczeń odbywają się u nas w szkole lub na Akademii Medycznej, Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Śląskim.

Proponowane przedmioty rozszerzone:

 • chemia
 • biologia
 • geografia
 • język angielski
 • język włoski lub niemiecki/rosyjski
 • fizyka
 • matematyka

Są to TYLKO proponowane przedmioty rozszerzone, ponieważ uczniowie mają możliwość wyboru rozszerzeń ze wszystkich przedmiotów maturalnych - czyli takich, z których można zdawać maturę. Wyboru dokonamy pod koniec pierwszej klasy.

Termin

Wydarzenie

 

od 19 maja do 19 czerwca 2017r.

 

Jeżeli VILO jest szkołą pierwszego wyboru, celem weryfikacji, należy złożyć podanie wydrukowane z systemu

 

od 23 czerwca do

27 czerwca

2017r.

 

Dostarczenie kopii świadectw ukończenia gimnazjum wraz z zaświadczeniem o szczegółowych wynikach egzaminu oraz inne zaświadczenia o dokonaniach

 

 

7 lipca 2017r.

 

Ogłoszenie list zakwalifikowanych kandydatów z podziałem na oddziały oraz kandydatów niezakwalifikowanych

 

 

od 7 do 13 lipca 2017r.

 

Potwierdzenie woli uczęszczania poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego

 

 

14 lipca 2017r.

 

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przytych i nieprzytych do szkoły

 

 

 

od 15 lipca do 31 sierpnia

2017r.

 

Rekrutacja uzupełniająca.

Składanie oryginałów dokumentów do oddziałów, które dysponu wolnymi

miejscami
  Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł

Tylko zalogowani użytkownicy mogš wpisywać komentarze.
Proszę się zalogować.

Zmieniony ( 24.05.2017. )
 
następny artykuł »
Reklama