Muzyczna środa
27 lutego uczniowie Długosza mieli okazję wysłuchać w gmachu NOSPR koncertu symfonicznego "Polska w muzyce cudzoziemców". Orkiestra pod batutą Artema Lonhinova wykonała następujące utwory: Milij Bałakiriew – Suita d-moll cz. I Preludium (wg Etiudy es-moll op. 10 nr 6 Fryderyka Chopina),cz. IV Finał (wg Scherza cis-moll op. 39 Fryderyka Chopina), Richard Addinsell – Koncert warszawski, Leoš Janaček – Rapsodia Taras Bulba, cz. II Śmierć Ostapa, Piotr Czajkowski – III Symfonia D-dur op. 29, cz. IV Finał - Allegro con fuoco (Tempo di polacca).
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3856018

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Szansa dla pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
21.11.2007.
Image

...wyjazdu m.in. do USA, Wlk. Brytanii, Indii, Kanady w celu nauki w tamtejszych szkołach średnich. Informację przekazała pani wizytator Ewa Matusik, są one dostępne na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach, w zakładce Edukacja Europejska. Można tam znaleźć szczegółowe informacje na temat naboru do tzw. Szkół Zjednoczonego Świata. Pani wizytator zachęca do przekazania informacji o możliwościach ubiegania się o ww. stypendium uczniom oraz ich rodzicom. Ze względu na obowiązujące terminy (pierwszy termin: 31.12.2007r.) i ewentualną konieczność przygotowania odpowiednich dokumentów, pani wizytator prosi o szybki przekaz informacji. W artykule znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Nabór kandydatów do Szkół Zjednoczonego Świata na lata szkolne 2008/2009-2009/2010

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata ogłasza nabór kandydatów do następujących Szkół Zjednoczonego Świata na lata szkolne 2008/2009-2009/2010:

 • Atlantic College (Wielka Brytania)
 • Adriatic College (Włochy)
 • Nordic College (Norwegia)
 • Pearson College (Kanada)
 • Amercian West College (USA)
 • Mahindra College (Indie)

Liczba stypendiów może ulec zmianie.

Stypendia dotyczą 2 ostatnich lat szkoły średniej.

Nauka kończy się maturą międzynarodową International Baccalaureate (IB).

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:

 • wiek 16-17 lat (I klasa liceum)
 • dobra znajomość języka angielskiego
 • średnia ocen z przedmiotów ogólnokształcących min. 4,75
 • wybitne, udokumentowane osiągnięcia pozaszkolne
 • doświadczenia w pracy charytatywnej, społecznej, artystycznej lub sportowej

W szczególnych wypadkach, uzasadnionych wybitnymi osiągnięciami kandydata komisja kwalifikacyjna w drodze jednomyślnej decyzji może dopuścić kandydata do dalszego postępowania konkursowego, jeśli jego średnia ocen jest niższa niż 4,75 ale wyższa niz 4,0.

Kwalifikacja przebiega w trzech etapach. Przystępujących do pierwszego etapu prosimy o przesłanie do dn. 31 grudnia 2007 roku na adres:

Towarzystwo Szkól Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego
Józefów k/Otwocka 1
05-420 Józefów
ul. Świderska 1
skrytka pocztowa 15

następujących dokumentów:

 • osobiście przygotowanego listu motywacyjnego i życiorysu w języku angielskim
 • kserokopii świadectwa szkolnego z trzeciej klasy gimnazjum
 • kserokopii zaświadczenia o wyniku testu gimnazjalnego
 • kopii dyplomów i zaświadczeń z wymienionej powyższej działalności pozaszkolnej. Zwrot dokumentów nie jest możliwy, dlatego prosimy o załączenie kserokopii.

Najlepsi kandydaci otrzymają zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w marcu 2008 roku. Dodatkowe informacje można uzyskać w Kuratoriach Oświaty lub internecie pod adresem www.uwc.org.pl Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata prowadzi jednocześnie na tych samych warunkach rekrutację do szkół prywatnych w Wielkiej Brytanii.

Do dokumentow prosimy dołączyć zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem pocztowym dla przesłania zawiadomienia o decyzji komisji kwalifikacyjnej oraz oświadczenie o następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 28.09. 97 o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 833).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama