Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3451467

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Fakultet geograficzny w terenie PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
05.12.2016.
ImageW pogoni za ściekami ;) czyli wizja lokalna w Wodociągach klas III profil geografia rozszerzona.
Artykuł oraz zdjęcia autorstwa Agaty Hybszer IIIB
"W Wodociągach na początku, jako wstęp został nam przedstawiony krotki film o oczyszczaniu ścieków i istocie wody w życiu człowieka. Po filmie zostaliśmy oprowadzeni przez pracownika obiektu po terenie wodociągów.
Pokazano nam poszczególne etapy oczyszczania ścieków. Nie wszędzie przyjemnie pachniało, ale w rezultacie woda oczyszczona jest w 97%, a pozostałe 3% to robota matki natury 🙂"

ps. przerwy śniadaniowej jakoś nikt nie chciał ;)

Zmieniony ( 27.01.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama