Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460369

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Projekt "Podstępne WZW" PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
07.06.2016.
ImageNasza szkoła uczestniczy w programie organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Fundację "Gwiazda Nadziei" pt. "PODSTĘPNE WZW" i "ZNAMIĘ! ZNAM JE".
Z tej okazji, uczennice naszej szkoły Wiktoria Michałowska, Nicole Krężel (2a) oraz Patrycja Długosz i Monika Wach (2b), pod kierunkiem nauczycieli biologii, przygotowały wykład dla uczniów klas pierwszych i drugich. Prezentacja dotyczyła WZW B i C (drogi przenoszenia, epidemiologia, profilaktyka), a także dziewczyny przedstawiły informacje na temat przyczyn czerniaka oraz profilaktyki.
Wykład podsumował film edukacyjny, o tym jak badać skórę. Uczniowie dostali ulotki.
Więcej na www.gwiazdanadziei.pl.

Zmieniony ( 07.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama