Czy czeka nas koniec?
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678112

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Projekt "Podstępne WZW" PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
07.06.2016.
ImageNasza szkoła uczestniczy w programie organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Fundację "Gwiazda Nadziei" pt. "PODSTĘPNE WZW" i "ZNAMIĘ! ZNAM JE".
Z tej okazji, uczennice naszej szkoły Wiktoria Michałowska, Nicole Krężel (2a) oraz Patrycja Długosz i Monika Wach (2b), pod kierunkiem nauczycieli biologii, przygotowały wykład dla uczniów klas pierwszych i drugich. Prezentacja dotyczyła WZW B i C (drogi przenoszenia, epidemiologia, profilaktyka), a także dziewczyny przedstawiły informacje na temat przyczyn czerniaka oraz profilaktyki.
Wykład podsumował film edukacyjny, o tym jak badać skórę. Uczniowie dostali ulotki.
Więcej na www.gwiazdanadziei.pl.

Zmieniony ( 07.06.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama