Śląskie bez smogu!
15 listopada uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z geografii uczestniczyli w konferencji "Śląskie bez smogu!". Naukowcy, samorządowcy, lekarze i przedstawiciele straży miejskiej debatowali nad tym, jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy.

Co się dzieje, gdy mieszkańcy województwa śląskiego rozpalają w piecach, żeby ogrzać swoje domy? Do powietrza przedostają się takie „smakołyki”, jak pył zawieszony, benzo(a)piren, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla, ołów, kadm, nikiel czy arsen. To efekt tego, że wiele osób wciąż używa przestarzałych kotłów i wrzuca do nich nie tylko najgorszej jakości opał, ale często co popadnie – plastikowe butelki, zużyte opony, kawałki starych mebli czy foliowe woreczki.

Kluczową sprawą jest, aby wiedza o szkodliwości
Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 2625852

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Dla kandydatów arrow KLASY PIERWSZE 2016/2017
KLASY PIERWSZE 2016/2017 PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
03.05.2016.
ImageW nadchodzącym roku szkolnym 2016/2016 otwieramy dla gimnazjalistów (naszych przyszłych uczniów) dwie klasy pierwsze.
O klasach przeczytamy klikając poniżej lub w zakładce dla kandydatów.

 

 

 

 

 

W roku szkolnym 2016/2017

otwieramy dwie klasy pierwsze

 

KLASA

IA – PRAWNICZO LINGWISTYCZNA

Przedmioty rozszerzone : WOS, Język angielski

Przedmioty dodatkowo rozszerzone do wyboru : język włoski, historia, język polski, język niemiecki, język rosyjski, geografia, matematyka

 

KLASA

IB – BIOLOGICZNO GEOGRAFICZNA

Przedmioty rozszerzone : Biologia, Język angielski

Przedmioty dodatkowo rozszerzone do wyboru : język włoski, chemia, język polski, język niemiecki, geografia, matematyka

 

 

Uwaga! Przedmioty do wyboru - w każdej klasie pierwszej pod koniec roku szkolnego UCZNIOWIE WYBIERAJĄ ROZSZERZENIA z poniżej proponowanych w danej klasie lub ze wszystkich dostępnych przedmiotów maturalnych.
Nazwy klas wynikają z tradycji nadawania nazw - teraz o charakterze klasy, grupy decydują uczniowie wybierający rozszerzenia.

 

Dwa warunki wyboru przedmiotów rozszerzonych :

  1. Przedmiot wybierany na rozszerzenie musi być przedmiotem, który potem możemy zdawać na maturze, czyli nie może to być np. religia czy wychowanie fizyczne, których nie ma na maturze.
  2. W przypadku gdy w obydwu klasach pierwszych zbyt mała ilość osób wybierze ten sam przedmiot rozszerzony zostanie utworzona grupa międzyklasowa z obydwu klas. Zajęcia będą odbywały się normalnie w planie lekcji.

 
  Komentarze (1)
1. Czy Długosz to dobra szkoła ?
Autor komentarza: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , dodano w dniu 22-05-2016 o godz. 17:12
Dzień dobry 
czy Długosz to dobra szkoła ?, czy nauka jest ciężka?, czy sobie poradzę bo oceny mam średnie? 
 
Martka
 
Długosz to szkoła jak każde inne liceum ;). Są u nas tacy sami nauczyciele i uczymy z tych samych podręczników jak w innych szkołach.Nasi nauczyciele uczą także w innych liceach np. tych bliżej centrum miasta.
 
Czy nauka jest ciężka? To zależy - jak systematycznie chodzisz do szkoły i uważasz na lekcjach to nie jest ciężko, jak często opuszczasz lekcje bez ważnego powodu to niestety będziesz miała kłopoty i pewnie nie zdasz. Ale jak to w życiu każdemu mogą się zdarzyć jakieś nieprzewidziane sytuacje domowe, rodzinne, zdrowotne lub nawet sercowe ;) i przed takimi osobami nie zamykamy furtki. Każdemu trzeba dać przecież szansę byle tylko nie za często ;D
 
Czy masz oceny średnie czy wysokie czy niskie to nie ma znaczenia - najważniejsze jest czy chcesz ;) jak chcesz, angażujesz się i nie poddajesz to Długosz jest dla ciebie.
 
Spełniając to powyżej znajdziesz czas i na naukę , i na zabawę, i na rozwijanie swoich zainteresowań
 
Pozdrawiam

Tylko zalogowani użytkownicy mogš wpisywać komentarze.
Proszę się zalogować.

Zmieniony ( 31.08.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama