Podręczniki na rok szkolny 2018/2019
Aktualny zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019 znajdziecie poniżej.
Zmian w podręcznikach w stosunku do mijającego roku nie wprowadzono.
Tradycyjnie książki możemy kupować/sprzedawać od klas programowo wyższych. Taki kiermasz odbędzie się we wrześniu lub można się umawiać na szkolnym lub własnym Facebooku.
Handlować:Kupować,Sprzedawać :)
Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3155778

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Bigosu smak przedziwny w VI LO PDF Drukuj Email
Redaktor: D.Dylus   
12.04.2016.
Image „W kociołkach bigos grzano; w słowach wydać trudno
Bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną”
A. Mickiewicz, „Pan Tadeusz”
Dziś VI LO „cudna woń bigosu” sygnalizowała, że dzieje się coś.. niecodziennego. I działo się. Do „Długosza” zawitała dwudziestoosobowa grupa gości z Ukrainy, którzy podróżują śladami polskich Żydów. W czasie pobytu w naszym kraju zwiedzają zarówno miejsca eksterminacji, jak i miejscowości zamieszkiwane dawniej przez osoby wyznania mojżeszowego. Przybyłych do Szopienic powitał Dyrektor, przypominając dzieje naszej 111-letniej szkoły. Niezawodne – Karolina Danielska i Natalia Sobczak – przedstawiły historię społeczności żydowskiej w Katowicach, wzbogacając swój referat pokazem slajdów. Po strawie duchowej przyszedł czas na strawę dla ciała (czyt. pyszny bigos, który przygotowały m.in. Paulina Skrzypek. Monika Baran, Kasia Dolecka i Lidia Wróbel). Goście – syci (nie tylko wrażeń) opuszczali „Długosza”, dziękując gospodarzom za miłe przyjęcie. Wieczorem – o godz. 19.00 – wystąpili w salkach domu katechetycznego przy ul. Ojców Oblatów - trzeba bowiem dodać, że większość członów przybyłej z Ukrainy grupy to muzycy i tancerze, zaangażowani w międzynarodowe projekty, dotyczące dialogu między chrześcijanami a Żydami.
Na pierwszym zdjęciu Goście z Ukrainy na peronie dworca Katowice Szopienice Północne. Tędy przejeżdżały transporty do Auschwitz, o czym wspomina Kazimierz Kutz w „Piątej stronie świata”. Chwila refleksji i modlitwy za wszystkich, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym.

Zmieniony ( 12.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama