Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3451608

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
III msc w turnieju szachowym PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
16.03.2016.
ImageIII Miejsce dla Agnieszki Kowacz w Mistrzostwach Katowic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
15 marca w Zespole Szkół nr 7 im. St. Mastalerza odbyły się w/w zawody. Naszą szkołę reprezentowała para Agnieszka Kowacz oraz Karol Grabowski. Turniej był bardzo mocno obsadzony przez młodych i trochę starszych adeptów szachów. Tu nie wiek (jak widać na zdjęciach i filmie)a lata doświadczenia i regularne treningi grają najważniejszą rolę. Nasza Agnieszka (IIb) pokazała wielką klasę zajmując III miejsce, przegrywając tylko jeden mecz w całym turnieju
Gratulacje!!!
Ostatnie chwile meczu o trzecie miejsce w grze na czas zobaczycie na filmie.
Karol w przyszłym roku będzie lepiej ;D
Link do zdjęć

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama