Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460368

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Szkolna brać i PSUBRACIA, czyli VI LO i Tarantino PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
16.03.2016.
ImageJeżeli jawi Wam się grupa młodzieży, opuszczająca mury „Długosza” w czasie lekcji… to wiedzcie, że coś się dzieje… Jeśli przed Waszymi oczami przemknie niemal cała 2 a i część 3 b, wsiądzie taka gromada do tramwaju nr 20 i pojedzie do „Galerii Katowickiej”, to wiedzcie, że coś tu jest grane. Konkretnie - grane są spektakle Teatru Śląskiego.
A przed spektaklem warto mieć na-grane spotkanie z reżyserem takowego. I brać VI LO w dziewiąty dzień marca spotkała się z młodym i zdolnym człowiekiem teatru, laureatem wielu prestiżowych nagród, podziwianym i obiecującym - Mateuszem Znanieckim. Spotkanie zaczęło się również obiecująco - reżyser wjechał na scenę składakiem. Niestety, okazało się , że rower jest rekwizytem i nie-aktorzy nie mogą sobie na nim pojeździć . Później już – konwencjonalnie – toczyła się rozmowa na temat nowej sztuki pod tytułem „Psubracia”.
Na stronie Teatru Śląskiego można o niej przeczytać następujące słowa: Kolejny spektakl na Scenie w Galerii to słodko-kwaśna opowieść inspirowana kinem Quentina Tarantino. Opowieść o mężczyznach, którzy pomiędzy kolejnymi piwami nie tylko rozmawiają o kobietach i opowiadają sobie dowcipy, ale też planują wielki skok. Jednak czy potrafią się do niego przygotować? Jak mogą ze sobą współpracować, skoro nie mogą nawet używać własnych imion? A jeśli wpadną w policyjną zasadzkę? Czy będą w stanie wyjść z tego cało? I przede wszystkim: czy w takiej zbieraninie typów spod ciemnej gwiazdy można sobie wzajemnie zaufać?
Jaki będzie Tarantino, przeniesiony do „Galerii Katowickiej” ? O tym będzie można przekonać się już 24 kwietnia 2016 roku. Brać VI LO przekonała się, że Mateusz Znaniecki jest nie tylko zdolnym aktorem i reżyserem, ale również sympatycznym człowiekiem. Oświadczył m.in. że nie obetnie się na scenie żadnemu aktorowi ucha (bo uszy nie odrastają), krew nie będzie lała się (jak w filmach) strumieniami – pozostaną natomiast sceny z dzieł Tarantino, wprowadzane na zasadzie cytatów. Wyjaśnił też, że trzymany przez niego w dłoniach pistolet jest atrapą. Po czym przeprowadził małe warsztaty teatralne. W roli przestępców obsadzili się uczniowie VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach.

Zmieniony ( 16.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama