Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji
26 września uczniowie z klas drugiej i trzeciej będący na rozszerzeniu z WOS uczestniczyli w "Dniu z Wydziałem Prawa i Administracji" Uniwersytetu Śląskiego.
W ramach tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów prof. dr hab. Mariana Mikołajczyka "O procesie czarownic w Polsce na tle europejskim", dr hab. prof. UŚ Moniki Jagielskiej "O prawach konsumentów", dr hab. Mariusza Jagielskiego "O ochronie danych osobowych", oraz dr hab. prof. UŚ Jarosława Zagrodnika "O procesie karnym".
Następnie wzięli udział w zorganizowanych przez działające na Wydziale Koła Naukowe warsztatach: Praw Zwierząt - "Testowanie leków na zwierzętach", oraz Prawa Rodzinnego "IgnisFamiliae - Symulacja rozprawy rozwodowej wraz z wyjaśnieniem elementów postępowania".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460405

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
7 miliardów Innych PDF Drukuj Email
Redaktor: M.Sitarz   
05.01.2016.
Imageczniowie klas 1a, 2a i 2b, wraz z opiekunami - A. Przystolikiem i M. Sitarz, obejrzeli niezwykle interesującą wystawę w Centrum Kongresowym w Katowicach.
Projekt zatytułowany "7 miliardów Innych", na który składają się krótkie filmy pokazujące wypowiedzi osób z 84 krajów, był już wystawiany w wielu zakątkach świata, a teraz dotarł do Polski.
Projekt ten jest wielką lekcją tolerancji oraz zaproszeniem do poznania Innego, jest okazją do wsłuchania się w drugiego człowieka i poznania jego odpowiedzi na pytania dotyczące jego marzeń, nadziei, obaw, wierzeń czy doświadczeń.
Oprócz wysłuchania Innych, była również możliwość dołączenia do projektu i nagrania swojego przesłania dla świata.
Zdjęcia wykonała Agnieszka Malik ;)

Zmieniony ( 05.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama