Czy czeka nas koniec?
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678128

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
7 miliardów Innych PDF Drukuj Email
Redaktor: M.Sitarz   
05.01.2016.
Imageczniowie klas 1a, 2a i 2b, wraz z opiekunami - A. Przystolikiem i M. Sitarz, obejrzeli niezwykle interesującą wystawę w Centrum Kongresowym w Katowicach.
Projekt zatytułowany "7 miliardów Innych", na który składają się krótkie filmy pokazujące wypowiedzi osób z 84 krajów, był już wystawiany w wielu zakątkach świata, a teraz dotarł do Polski.
Projekt ten jest wielką lekcją tolerancji oraz zaproszeniem do poznania Innego, jest okazją do wsłuchania się w drugiego człowieka i poznania jego odpowiedzi na pytania dotyczące jego marzeń, nadziei, obaw, wierzeń czy doświadczeń.
Oprócz wysłuchania Innych, była również możliwość dołączenia do projektu i nagrania swojego przesłania dla świata.
Zdjęcia wykonała Agnieszka Malik ;)

Zmieniony ( 05.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama