Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460570

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Żaneta Korczyna trzecia na Eskulapiadzie PDF Drukuj Email
Redaktor: Jarosław Bloch   
05.01.2016.
ImageJak zawsze w grudniu odbył się rejonowy etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, popularnie nazywanej Eskulapiadą. Konkurs odbył się na terenie Gimnazjum nr 20 w Katowicach Piotrowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Żaneta Korczyna z klasy 2b, która wygrała etap szkolny konkursu. Żaneta powtórzyła zeszłoroczne dokonanie Wojtka Chabińskiego i zajęła medalowe, trzecie miejsce.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu liczącego trzydzieści pytań. Pytania (trudne!) dotyczyły zagadnień z zakresu pierwszej pomocy, biologii i chemii. Organizatorem olimpiady jest PCK. Żanecie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zmieniony ( 05.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama