Czy czeka nas koniec?
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678261

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Żaneta Korczyna trzecia na Eskulapiadzie PDF Drukuj Email
Redaktor: Jarosław Bloch   
05.01.2016.
ImageJak zawsze w grudniu odbył się rejonowy etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, popularnie nazywanej Eskulapiadą. Konkurs odbył się na terenie Gimnazjum nr 20 w Katowicach Piotrowicach.
Naszą szkołę reprezentowała Żaneta Korczyna z klasy 2b, która wygrała etap szkolny konkursu. Żaneta powtórzyła zeszłoroczne dokonanie Wojtka Chabińskiego i zajęła medalowe, trzecie miejsce.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu liczącego trzydzieści pytań. Pytania (trudne!) dotyczyły zagadnień z zakresu pierwszej pomocy, biologii i chemii. Organizatorem olimpiady jest PCK. Żanecie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zmieniony ( 05.01.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama