Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji
26 września uczniowie z klas drugiej i trzeciej będący na rozszerzeniu z WOS uczestniczyli w "Dniu z Wydziałem Prawa i Administracji" Uniwersytetu Śląskiego.
W ramach tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów prof. dr hab. Mariana Mikołajczyka "O procesie czarownic w Polsce na tle europejskim", dr hab. prof. UŚ Moniki Jagielskiej "O prawach konsumentów", dr hab. Mariusza Jagielskiego "O ochronie danych osobowych", oraz dr hab. prof. UŚ Jarosława Zagrodnika "O procesie karnym".
Następnie wzięli udział w zorganizowanych przez działające na Wydziale Koła Naukowe warsztatach: Praw Zwierząt - "Testowanie leków na zwierzętach", oraz Prawa Rodzinnego "IgnisFamiliae - Symulacja rozprawy rozwodowej wraz z wyjaśnieniem elementów postępowania".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460488

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Towarzystwo przy drzwiach, czyli DŁUGOSZ na DZIADACH PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
25.11.2015.
ImageKażdy Polak przynajmniej raz w życiu musi je zobaczyć. „Dziady” Adama Mickiewicza – kanoniczny tekst naszej kultury. Wystawiany w mniej lub bardziej tradycyjnych wersjach, bliższych i dalszych dramatowi. „Długosz” preferuje jednak klasykę. Dlatego wybraliśmy się na spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W roli Gustawa-Konrada wystąpił Grzegorz Przybył. Towarzystwo uczniowskie zasiadło m.in. w lożach, towarzystwo polonistyczne natomiast zajęło najwyższą pozycję – tuż przy drzwiach na II balkonie ;-).
Cóż, Mickiewicz – jak wiadomo – uważał, że ci „przy drzwiach” to prawdziwi polscy patrioci (por. Scena VII cz. III „Dziadów” ;-). Należy ubolewać, że na sztukę nie przybył prof. Przystolik. Tym samym nie powstało… towarzystwo (przy)stolikowe.
Perfekcyjne zdjęcia z teatru wykonała Agnieszka Malik.
Zmieniony ( 25.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama