Zbiórka plastikowych nakrętek dobiegła końca...
W tym roku szkolnym (zresztą jak i w latach poprzednich) społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w zbiórkę nakrętek dla chorego Tomka z Szopienic. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. W przyszłym roku szkolnym również będziemy gromadzić "plastikowe złoto", więc nie wyrzucajcie zakrętek z napojów do kosza.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3321991

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Towarzystwo przy drzwiach, czyli DŁUGOSZ na DZIADACH PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
25.11.2015.
ImageKażdy Polak przynajmniej raz w życiu musi je zobaczyć. „Dziady” Adama Mickiewicza – kanoniczny tekst naszej kultury. Wystawiany w mniej lub bardziej tradycyjnych wersjach, bliższych i dalszych dramatowi. „Długosz” preferuje jednak klasykę. Dlatego wybraliśmy się na spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W roli Gustawa-Konrada wystąpił Grzegorz Przybył. Towarzystwo uczniowskie zasiadło m.in. w lożach, towarzystwo polonistyczne natomiast zajęło najwyższą pozycję – tuż przy drzwiach na II balkonie ;-).
Cóż, Mickiewicz – jak wiadomo – uważał, że ci „przy drzwiach” to prawdziwi polscy patrioci (por. Scena VII cz. III „Dziadów” ;-). Należy ubolewać, że na sztukę nie przybył prof. Przystolik. Tym samym nie powstało… towarzystwo (przy)stolikowe.
Perfekcyjne zdjęcia z teatru wykonała Agnieszka Malik.
Zmieniony ( 25.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama