Czy czeka nas koniec?
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678193

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Towarzystwo przy drzwiach, czyli DŁUGOSZ na DZIADACH PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
25.11.2015.
ImageKażdy Polak przynajmniej raz w życiu musi je zobaczyć. „Dziady” Adama Mickiewicza – kanoniczny tekst naszej kultury. Wystawiany w mniej lub bardziej tradycyjnych wersjach, bliższych i dalszych dramatowi. „Długosz” preferuje jednak klasykę. Dlatego wybraliśmy się na spektakl w reżyserii Krzysztofa Babickiego. W roli Gustawa-Konrada wystąpił Grzegorz Przybył. Towarzystwo uczniowskie zasiadło m.in. w lożach, towarzystwo polonistyczne natomiast zajęło najwyższą pozycję – tuż przy drzwiach na II balkonie ;-).
Cóż, Mickiewicz – jak wiadomo – uważał, że ci „przy drzwiach” to prawdziwi polscy patrioci (por. Scena VII cz. III „Dziadów” ;-). Należy ubolewać, że na sztukę nie przybył prof. Przystolik. Tym samym nie powstało… towarzystwo (przy)stolikowe.
Perfekcyjne zdjęcia z teatru wykonała Agnieszka Malik.
Zmieniony ( 25.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama