Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji
26 września uczniowie z klas drugiej i trzeciej będący na rozszerzeniu z WOS uczestniczyli w "Dniu z Wydziałem Prawa i Administracji" Uniwersytetu Śląskiego.
W ramach tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów prof. dr hab. Mariana Mikołajczyka "O procesie czarownic w Polsce na tle europejskim", dr hab. prof. UŚ Moniki Jagielskiej "O prawach konsumentów", dr hab. Mariusza Jagielskiego "O ochronie danych osobowych", oraz dr hab. prof. UŚ Jarosława Zagrodnika "O procesie karnym".
Następnie wzięli udział w zorganizowanych przez działające na Wydziale Koła Naukowe warsztatach: Praw Zwierząt - "Testowanie leków na zwierzętach", oraz Prawa Rodzinnego "IgnisFamiliae - Symulacja rozprawy rozwodowej wraz z wyjaśnieniem elementów postępowania".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460516

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
PROJEKT WESELE PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
18.11.2015.
ImageTego nazwiska nie wypada nie znać, jeśli chce się należeć do polskich elit kulturalnych. Radosław Rychcik – reżyser, autor głośnych (i modnych) inscenizacji, laureat „Paszportu Polityki”. Elity kulturalne „Długosza” ;-) miały przyjemność poznać człowieka, o którym uczą się już studenci teatrologii. Uczestnicy spotkania w ramach Studium Wiedzy o Teatrze dowiedzieli się, jak pracuje z aktorami, dlaczego decyduje się, by w sposób awangardowy przedstawiać klasykę, jak wyobraża sobie własnąprzyszłość, a nawet… dlaczego zdecydował się wytatuować przedramię… Reżyser zachęcił utalentowanych ludzi z VI LO, zwłaszcza tych, którzy mają irlandzki typ urody, aby stawili się na casting do „Wesela” Wyspiańskiego. Według jego założeń akcja dramatu będzie toczyć się… w Belfaście. Usłyszawszy tę informację, poloniści – uczestnicy spotkania – przeżyli szok. Później ze zdziwieniem wysłuchali, że inscenizacja „Dziadów”, przygotowana przez reżysera, porusza m.in. problem dyskryminacji społeczności murzyńskiej w USA, Guślarz to Joker, który na początku spektaklu śpiewa z Marylin Monroe, a słynne zdanie „Gustavus obiit…” Konrad wytatuował na plecach… Kontrowersyjny eksperyment zbiera jednak bardzo dobre recenzje. Niektórzy twierdzą, że młodzież – po obejrzeniu takiego przedstawienia – z chęcią sięgnie po dramat Mickiewicza. Co na to poloniści? „Awangarda awangardą, eksperyment eksperymentem, a błąd rzeczowy na maturze błędem rzeczowym. I nawet Marylin Monroe nie pomoże” – stwierdzili prowokacyjnie.

Zmieniony ( 18.11.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama