Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460443

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Światowy Dzień Języków Europejskich PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
10.11.2015.
ImageDnia 05.10.2015r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Języków Europejskich. Pośród wielu atrakcji przygotowanych przez "naszych" nauczycieli, uczniowie wzięli udział między innymi w Teście Kompetencji Językowych, przygotowanym przez panią mgr Magdalenę Sitarz, a którego zwycięzcą okazała się drużyna klasy 3A, w składzie Kinga Ney, Adam Kłosowski. Quiz na temat wiedzy o zabytkach i różnorodnościach kulturowych krajów europejskich, wzbudził zainteresowanie wszystkich klas i ich przedstawicieli. Po zaciętej walce i dogrywce, konkurs ex quo wygrali przedstawiciele klasy 3A (Mateusz Sadowski, Natalia Sobczak) i 3B (Agnieszka Grajczarek, Ewelina Kutaś, Klaudia Ropka).
Ostatnią konkurencją, która wywołała entuzjazm wśród uczestników było Domino Językowe, przygotowane przez mgr Beatę Dryndę-Pędziwiatr. Gra przestrzenna wymagała od uczestników refleksu, analitycznego myślenia i dobrej strategii, którą wykazali się przedstawiciele klasy 2A.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych umiejętności językowych!
Fotorelacja oczywiście na szkolnym Facebooku ;)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama