Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460528

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Przedszkolaki na WFie z klasą PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
22.06.2015.
ImageW związku z realizacją programu " WF z klasą ,"na początku czerwca br. zaprosiłam grupę dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 56 w Szopienicach.
Wspólnie z uczennicami klasy 2b E. Jureczko,K. Turowską i M. Walasek przeprowadziłam zajęcia sportowe dla naszych małych gości......
W czasie zajęć przedszkolaki brały udział w różnego rodzaju wyścigach. Ogromną atrakcją była możliwość spotkania z naszymi hokeistami.
Łukasz, Adam, Olaf i Mariusz a także Ania jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pokazali dzieciakom stroje, kije i krążki, każdy mógł osobiście strzelić gola prawdziwym kijem hokejowym, a co odważniejsi zdecydowali się na przymierzenie ich strojów.
W związku z tym, że wszyscy doskonale się bawili postanowiliśmy zaprosić naszych małych sąsiadów w przyszłym roku szkolnym.

autor
ARC

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama