Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3460367

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Industriada 2015 - wspieramy kartonowe familoki ;) PDF Drukuj Email
Redaktor: DD   
15.06.2015.
Image"Długosz" swymi oknami i drzwiami wsparł Stowarzyszenie "Mocni Razem", które było odpowiedzialne za przygotowanie "Śląskiego miasteczka dla dzieci".
Od 14 do 18 (13 czerwca) maluchy budowały familoki z kartonów, wstawiały okna i drzwi (gdzie się tylko dało) i bawiły się przy tym świetnie. Wielkie DZIĘKI dla wszystkich naszych architektów z "Długosza", którzy w pocie czoła cięli kartony!

Pozdrowionka,
DD

PS Młodzi ludzie (od 3 do 10 lat) preferowali raczej malowanie drzwi. W efekcie industriadowy "familok" miał drzwi nawet na dachu :-). Cóż, jesteśmy kreatywni :-))).

Zmieniony ( 15.06.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama