Światowy Dzień Bez Tytoniu
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia, a mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.
Tematem przewodnim w 2018 jest „Tytoń i choroby serca”. Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia, a dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, cyjanowodór. Nikotyna powoduje przyśpieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego i skurcz naczyń obwodowych, a tlenek węgla i inne toksyny zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają postęp miażdżycy i na wiele sposobów wpływają na stan układu krążenia (np. mogą wywoływać niedotlenienie narządów i tkanek). Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca i nagłej śmierci sercowej. Szacuje się, że ryzyko zawału serca u palacza jest co najmniej dwukrotnie większe niż u osoby niepalącej tej samej płci i wieku. Po roku od zaprzestania palenia ryzyko to zmniejsza się niemal o połowę.

Palaczy zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://jakrzucicpalenie.pl/2018/05/15/swiatowy-dnia-bez-tytoniu-2018-tyton-i-choroby-serca/
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3321994

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Dlaczego Długosz - fakty i mity PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
28.03.2015.
Image

ATUTY DŁUGOSZA

BEZPIECZEŃSTWO

 • W szkole jest bezpiecznie. Mniejsza liczebność uczniów w porównaniu z innymi liceami sprawia, że wszyscy nauczyciele oraz uczniowie się znają przynajmniej z widzenia.
 • Jest bezpiecznie ponieważ WSZYSTKIE lekcje odbywają się w szkole. 45 minutowe zajęcia WF-u w wynajętej sali 5 ulic dalej to fikcja.
 • W szkole nie występuje problem z narkotykami, alkoholem i innymi używkami. Jesteśmy po prostu za małą szkołą dla dilerów.
 • Szopienice to w dzień bezpieczna dzielnica ( tak jak każda inna ). Lekcje odbywają się najpóźniej do 16.15
 • Dosłownie pod szkołą ( w promieniu 50m) znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe w każdym kierunku. (tak było przed remontem ronda i tak będzie po remoncie ronda)
 • teren szkoły jest ogrodzony i monitorowany. Na przerwach można wychodzić na boisko szkolne poopalać się na ławeczkach, czy zjeść śniadanie z koleżankami.

KLIMAT

 • Mamy klimat ;) - piękny z zewnątrz i ładnie odnowiony wewnątrz budynek szkoły oraz nową dużą salę gimnastyczną oraz siłownię 12 stanowiskową.
 • Od nowego roku w miejscu szkolnego sklepiku powstanie pomieszczenie dla uczniów, w którym będzie można spokojnie zjeść śniadanie na przerwach, poczekać na autobus czy przyjechać wcześniej i posiedzieć z koleżankami, kolegami. Sala będzie wyposażona w TV, komputery oraz bezprzewodowy dostęp do internetu.
 • W szkole jest albo fajna cisza lub gra muzyka z radiowęzła.
 • W szkole jest zawsze czysto, na schodach czy na korytarzach. 200 uczniów nie nabrudzi tyle co 700 w innej szkole. ;)
 • WC w szkole to czasami nawet miejscem uczniowskich spotkań ;). Jest czysto, nowocześnie i oczywiście nie ma tłoków ani kolejek do ubikacji.
 • Długosz to szkoła rodzinna. 100 lat tradycji. Tu chodzili dziadkowie, rodzice a teraz ich dzieci.
 • W naszej szkole nie musisz mieć markowych ubrań ani metek ani fury pieniędzy od rodziców aby być akceptowanym.Chodzisz w czym chcesz i w tym co masz ( oczywiście w granicach norm i przyzwoitości ;) )
 • Klimat przede wszystkim tworzą nasi uczniowie, sól tej ziemi ;), niepowtarzalni, kreatywni, otwarci na świat ;)

NAUKA

 • Jesteśmy szkołą średnią ogólnokształcącą ze średnimi wynikami matur w skali śląska i kraju
 • U nas jest taki sam program, tacy sami nauczyciele,taka sama matura jak w innych liceach
 • Szanujemy każdego ucznia, który do nas chodzi i chce się u nas uczyć.
 • Są szkoły, w których 80% uczniów musi chodzić na dodatkowe korepetycje aby utrzymać się w szkole. Po co?! Od nauki jest szkoła. U nas nie ma niezdrowej rywalizacji. Jeśli tylko chcesz się uczyć to się nauczysz a my ci w tym pomożemy na lekcjach.
 • Jesteś w czymś uzdolniony? Nie ma problemu, pomożemy ci rozwijać swoje pasje i zdolności.

MINUSY

 • Naszym jedynym minusem jest to, że nie znajdujemy się  w centrum miasta ;). Co dla niektórych ma ogromne znaczenie ;) bo przecież w centrum miasta wszystko jest lepsze ;)

VI LO Długosz to nie szkoła gorsza, gdzieś na uboczu czy w dalekiej złej dzielnicy ;)  Długosz to szkoła ze 100 letnią tradycją, która TU zawsze była, TU w Szopienicach. Zawsze  TU!  w czasie kiedy innych liceów nie było nawet w planach ;)

Przyjdź na dni otwarte (27-28 kwietnia) , pooglądaj, posłuchaj, zastanów się i dobrze wybierz ;)

  Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł

Tylko zalogowani użytkownicy mogš wpisywać komentarze.
Proszę się zalogować.

Zmieniony ( 30.03.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama