Czy czeka nas koniec?
Nasza młodzież w ramach edukacji ekologicznej udała się do kina Rialto na film z Leonardo DiCaprio w roli głównej "Czy czeka nas koniec?". Główny bohater - Posłaniec Pokoju ONZ podróżuje po świecie, tworząc kompendium wiedzy o zmianie klimatu i poszukując rozwiązań, które mogłyby oddalić nadciągającą ekologiczną katastrofę. Słynny aktor odwiedza daleką Północ, lasy równikowe i morskie głębiny, kraje bogate i ubogie, rozmawia z politycznymi liderami, naukowcami i aktywistami. Film w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy degradacji środowiska w wyniku dążenia do osiągania jak największych zysków przez międzynarodowe korporacje i ujawnia biznesowe powiązania polityków i lobbystów bagatelizujących kwestię zmian klimatu. Znakomitym podsumowaniem filmu jest finałowe przemówienie DiCaprio na forum ONZ – wezwanie do działania na rzecz naszej wspólnej przyszłości.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678207

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Długosz wraca do tradycji PDF Drukuj Email
Redaktor: Maciej Bachara   
16.03.2015.
ImageTradycji comiesięcznych wizyt w teatrze całej szkoły.
Arszenik i stare koronki ?
Nie tym razem ;)
bo tym razem ;) byliśmy w Teatrze Wyspiańskiego na spotkaniu z reżyserem głośnych inscenizacji dotyczących lokalnych opowieści panem Jackiem Głombem. Na tapecie "Czarny ogród" na motywach książki M. Szajnert. Głośny reportaż o historii Giszowca i Nikiszowca na scenie czyli takie nasze szkolne Długoszowe klimaty ;)
Spektakl powstaje przy wsparciu Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów i jest częścią artystycznego programu 150. Urodzin Miasta Katowice

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama