Nietypowa lekcja wychowania fizycznego
25 września gościliśmy na sali gimnastycznej zawodników AZS Legion Katowice, którzy wtajemniczyli naszych uczniów w tajniki gry w lacrosse.
Jak podaje Wikipedia - Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij) to zespołowa gra sportowa pochodzenia indiańskiego, której zasady ostatecznie ustalono w pierwszej połowie XIX w. w Kanadzie (gdzie uznano ją za sport narodowy), rozgrywana na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika i jest uznawana za pierwowzór hokeja na lodzie.
Jej oryginalna nazwa brzmiała dehuntshigwa'es (w języku onondaga mężczyźni uderzają okrągły obiekt), da-nah-wah'uwsdi (w języku czirokeskim mała wojna), Tewaarathon (w języku mohawk młodszy brat wojny), oraz baggattawag (w języku odżibwe uderzają pośladki).
A jak poszło naszym uczniom zgłębianie jej tajników?
Zobaczcie sami:

https://photos.app.goo.gl/E1uwgAhzYa1vRLKn8
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3453246

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Dla kandydatów arrow Targi Edukacyjne 2013
Targi Edukacyjne 2013 PDF Drukuj Email
16.04.2013.
Image9-10 kwietnia 2013 na Placu Sejmu Śląskiego w Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek odbywały się dla gimnazjalistów prezentacje wszystkich katowickich szkół.
Nasze stoisko z ofertą edukacyjną prezentowały cztery przemiłe dziewczyny z klasy IB.

Patrycja, Marta, Karolina i Paulina odpowiadały na pytania zainteresowanych i zagubionych ;) gimnazjalistów, opowiadały o szkole, o nauce, o atmosferze w naszym liceum.

Czy było zainteresowanie VI LO? było ;). Było mnóstwo pytań od podstaw systemu rekrutacji począwszy po profile otwieranych klas, przedmioty rozszerzone, języki, klasę sportową.

Na wszystkie zebrane pytania odpowiemy w osobnym artykule na stronie szkoły oraz na szkolnym Facebooku.

Wszystkich zainteresowanych naszą szkołą zapraszam do polubienia Długosza na Facebooku oraz zadawania tam pytań.
Pytania możemy zadawać także na stronie szkoły w następnym artykule, który ukarze się niebawem pt. „Pytania o odpowiedzi od gimnazjalistów i dla gimnazjalistów.”
  Bądź pierwszym, komentującym ten artykuł

Tylko zalogowani użytkownicy mogš wpisywać komentarze.
Proszę się zalogować.

Zmieniony ( 16.04.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama