Katowicka Karta Mieszkańca
Katowicka Karta Mieszkańca
Ulotka KKM uczniowie
Ulotka KKM rodzice
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 7163080

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Mikołaj dla dzieci
Mikołaj dla dzieci PDF Drukuj Email
Redaktor: Maria Kubera   
12.12.2012.
ImageW środę 12 grudnia gościliśmy w naszej szkole dzieci przedszkolne wraz z opiekunkami ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Szopienicach prowadzonego przez Siostry Boromeuszki.
Tradycją „Długosza” jest organizacja tzw. Mikołaja dla dzieci z tego ośrodka – to nasi sąsiedzi i od wielu lat współpracujemy w tym zakresie. Gwoździem programu jest zawsze pojawienie się Mikołaja i rozdawane przez niego prezenty, jednak rozpoczynamy zwykle od krótkiego przedstawienia bajkowego.
W tym roku klasa 1b zainscenizowała „Jasia i Małgosię” - wydanie współczesne, w którym wilki nie krzywdzą dzieci, czarownica jest pracownicą fabryki słodyczy, a domek z piernika okazał się produktem eksportowym :).
Potem najważniejsze spotkanie z Mikołajem i reklamówki wypchane różnymi upominkami – to zasługa sponsorów i starań organizatorek tego wydarzenia, Pani mgr Agaty Ruckiej-Czerwiak i Pani mgr Marii Kubery.
Potem wywiązała się spontaniczna zabawa przy muzyce i śpiewach dzieci oraz uczniów naszego liceum. Wtedy pojawiły się balony, które rozkręciły zabawę do reszty :) Trudno się było rozstawać.
Całe zdarzenie sfotografował Pan mgr Maciej Bachara i zawiózł dzieciom prezenty do ośrodka, żeby same nie musiały dźwigać.

  • Dziękujemy serdecznie sponsorom – Panu Leszkowi Kędziorowi z ING Banku Śląskiego, redakcji „Gościa Niedzielnego” oraz naszemu absolwentowi Panu Tomaszowi Klimasowi za upominki, gadżety i słodycze do paczek dla dzieci.

  • Dziękujemy ojcu naszej uczennicy, Panu Kuligowi, który odegrał świetnie najważniejszą rolę Mikołaja.

Dziękujemy klasie 1b, 3c i 2d – za przedstawienie, dekoracje, nagłośnienie, przygotowanie paczek i zabawy z dziećmi.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zbiórkę pluszaków i środków, które pozwoliły na zakup słodyczy do paczek dla dzieci.

Historia każdego z podopiecznych tego ośrodka jest naprawdę smutna i nie da się jej spokojnie słuchać. Człowiek tylko słuchając ma poczucie okropnej krzywdy, niesprawiedliwości, ogromnego bagażu złych doświadczeń, które te dzieci niosą już teraz, gdy są takie małe. Ma się poczucie bezsilności.
Dobrze, że są takie miejsca jak ten ośrodek wychowawczy, w którym trud pracy na pewno jest spory, ale też wielka satysfakcja, gdy choć część z tych małych ludzi da się uratować od powielania zachowań ich rodziców. Tutaj wszystkie dzieci mają ciepło, są nakarmione, spokojne, przytulone, zadbane. W swoich domach tego nie miały. Jest tylko jeden problem – nie ma przy nich kochających rodziców.

Życzymy siostrom i wychowawcom szopienickiego ośrodka wytrwałości, mądrości i miłości w pracy z dziećmi, a dzieciom – kochających ludzi na ich drodze, odmiany losu i powodzenia w życiu, które tak kiepsko się dla nich zaczęło.

Mikołajkowa wizyta dzieci ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Szopienicach

Zmieniony ( 13.12.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama