Ulotka KKM rodzice

OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 7042531

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Sport w Długoszu arrow Zawody rejonowe w siatkówkę dziewcząt i chłopców 50/50
Zawody rejonowe w siatkówkę dziewcząt i chłopców 50/50 PDF Drukuj Email
23.03.2012.
Image20 marca na hali sportowej w Mysłowicach odbyły się mecze rejonowe w ramach Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu międzymiejskim.

Dla przypomnienia ;) uczniowie VI LO im. Jana Długosza są aktualnymi mistrzami Katowic w siatkówce dziewcząt oraz chłopców. Obie nasze drużyny zdobyły ten tytuł drugi rok z rzędu .
Aby zostać mistrzem województwa ( najwyższe możliwe trofeum do osiągnięcia w takich rozgrywkach) trzeba wygrać najpierw zawody rejonowe ( z miastem sąsiednim), następnie półfinały wojewódzkie i finały wojewódzkie.
Miastem sąsiednim, z którym rozgrywamy zawody rejonowe są Mysłowice.
O godzinie 11.00 swój mecz rozegrały dziewczęta. Pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszym secie nasze dziewczęta prowadziły do połowy seta, ale w końcówce kilka błędów w przyjęciu zadecydowało naszej o przegranej 23:25. Drugi set do połowy bardzo wyrównany i znowu kilka błędów zadecydowało o tym, że dziewczęta przegrały 17:25. To, że nasze dziewczęta przegrały nie znaczy że grały słabo. Grały bardzo bardzo dobrze (jeden z najlepszych meczy w rozgrywkach szkolnej ligi) przeciwniczki także popełniały błędy i byliśmy o krok od historycznego zwycięstwa nad Mysłowicami ( jest to nasz trzeci pojedynek w przeciągu 5 lat). Kolejna szansa w przyszłym roku, skład ten sam więc może być tylko lepiej.
Chłopaki z Długosza w tym roku tak jak w ubiegłym gładko przeszli przez zawody rejonowe awansując do półfinałów wojewódzkich. Zwycięstwo było błyskawiczne ponieważ Mysłowice nie wystawiły drużyny na zawody rejonowe.
Teraz czekamy na półfinały wojewódzkie – trzymajcie za nas kciuki ;D

Poniżej zdjęcia i film z zawodów rejonowych. Obszerna wideorelacja z zawodów, która wykonał pan K Waszkiewicz ukaże się niebawem w tym artykule oraz na Facebooku.