Kuchnia molekularna
Uczniowie będący na rozszerzeniu z chemii uczestniczyli w pokazach kuchni molekularnej, które poprowadził Mistrz Kuchni, kucharz „naukowiec”, kulinarna gwiazda między innymi czwartkowej śniadaniowej telewizyjnej "Dwójki" - Łukasz Konik. Organizatorem i gospodarzem była Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach. Dziękujemy za zaproszenie.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 2 gości

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3678118

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Relacja z rekonstrukcji obrony wieży spadochronowej PDF Drukuj Email
19.09.2011.
Image

Czwartego września, po raz kolejny, katowiccy harcerze i harcerki wzięli udział w rekonstrukcji wydarzeń z 1939 roku, kiedy to wojska niemieckie wkraczając na teren Katowic napotkali w Parku Kościuszki zacięty opór harcerzy i powstańców śląskich.

Obrona wieży spadochronowej we wrześniu 1939 roku przeszła już niemal do legendy, choć wciąż trwają spory historyków nad dokładnym ustaleniem ówczesnych wydarzeń.

Niezależnie od tych sporów, rekonstrukcja bitwy pod wieżą spadochronową, jest wydarzeniem trafiającym do wyobraźni, szczególnie młodych osób. W tej nieco widowiskowej formie, pokazuje postawy pełne patriotyzmu i poświęcenia, którymi wykazali się młodzi ludzie w 1939 roku.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

{moscomment}

Zmieniony ( 21.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama