Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji
26 września uczniowie z klas drugiej i trzeciej będący na rozszerzeniu z WOS uczestniczyli w "Dniu z Wydziałem Prawa i Administracji" Uniwersytetu Śląskiego.
W ramach tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładów prof. dr hab. Mariana Mikołajczyka "O procesie czarownic w Polsce na tle europejskim", dr hab. prof. UŚ Moniki Jagielskiej "O prawach konsumentów", dr hab. Mariusza Jagielskiego "O ochronie danych osobowych", oraz dr hab. prof. UŚ Jarosława Zagrodnika "O procesie karnym".
Następnie wzięli udział w zorganizowanych przez działające na Wydziale Koła Naukowe warsztatach: Praw Zwierząt - "Testowanie leków na zwierzętach", oraz Prawa Rodzinnego "IgnisFamiliae - Symulacja rozprawy rozwodowej wraz z wyjaśnieniem elementów postępowania".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3468090

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Relacja z rekonstrukcji obrony wieży spadochronowej PDF Drukuj Email
19.09.2011.
Image

Czwartego września, po raz kolejny, katowiccy harcerze i harcerki wzięli udział w rekonstrukcji wydarzeń z 1939 roku, kiedy to wojska niemieckie wkraczając na teren Katowic napotkali w Parku Kościuszki zacięty opór harcerzy i powstańców śląskich.

Obrona wieży spadochronowej we wrześniu 1939 roku przeszła już niemal do legendy, choć wciąż trwają spory historyków nad dokładnym ustaleniem ówczesnych wydarzeń.

Niezależnie od tych sporów, rekonstrukcja bitwy pod wieżą spadochronową, jest wydarzeniem trafiającym do wyobraźni, szczególnie młodych osób. W tej nieco widowiskowej formie, pokazuje postawy pełne patriotyzmu i poświęcenia, którymi wykazali się młodzi ludzie w 1939 roku.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

{moscomment}

Zmieniony ( 21.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama