Świąteczny quiz
- w języku angielskim. Dostępny TUTAJ.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 7104231

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Projekty międzynarodowe arrow AIESEC w VI LO czyli o polityce i kulturze po angielsku.
AIESEC w VI LO czyli o polityce i kulturze po angielsku. PDF Drukuj Email
09.04.2011.
Image

Już po raz kolejny uczniowie VI LO gościli w swoich domach zagranicznych studentów.

W tym roku, uczniowie klasy II b Michał Malina przyjmował i opiekował się Mario z Włoch, Artur Bem - Davit'em z Gruzji oraz Ewa Natkaniec - Tamami z Japonii. Wszyscy troje (Mario, Davit i Tamami) są studentami ekonomii w swoich ojczystych krajach, a do Polski przyjechali w ramach wymiany międzynarodowej AIESEC.

Dodajmy, że w VI LO projekt AIESEC, jak w poprzednich latach został przeprowadzany przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i zakładał przyjęcie przez trzech uczniów naszej szkoły zagranicznych studentów, którzy to z kolei przez tydzień prowadzili lekcje dla całej społeczności Długosza. Więcej informacji na temat projektów AIESEC można uzyskać na stronie internetowej AIESEC. Zachęcam do lektury.

Tak też w ramach wymiany, zagraniczni goście przez pięć kolejnych dni przeprowadzali w języku angielskim zajęcia z poszczególnymi klasami naszego liceum. Spotkania dotyczyły problematyki związanej z kulturą i religią ojczystych krajów praktykantów, jak i problemów polityczno gospodarczych współczesnej Europy i świata.

Młodzież uczestnicząca w zajęciach miała również możliwość zapoznania się z unikatową, japońską sztuką origami i stworzenia własnych papierowych arcydzieł. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się również ta część zajęć, podczas których uczniowie poznawali podstawy alfabetu gruzińskiego i japońskiego. Warto dodać, że oba systemy znaków niczym nie przypominają systemu przyjętego w naszym alfabecie i wielką frajdę, jak i trudność sprawiało uczniom zapisanie własnych imion i nazwisk.

By najlepiej oddać atmosferę zajęć zamieszczamy poniżej kilka fotografii z nietypowych lekcji.

Adam Przystolik

{moscomment}
Zmieniony ( 10.04.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama