Świąteczny quiz
- w języku angielskim. Dostępny TUTAJ.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 7036349

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Projekty międzynarodowe arrow Praktyki obcokrajowców w VI LO
Praktyki obcokrajowców w VI LO PDF Drukuj Email
Redaktor: Aleksandra Kopacz   
02.03.2011.
Image

Już po raz trzeci  VI LO im. J. Długosza wzięło udział w projekcie edukacyjnym "Enter your future" realizowanym we współpracy z organizacją AIESEC przy Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Tym razem warsztaty poświęcone były  globalnej edukacji. W listopadzie bieżącego roku "Długosz" gościł studentów, którzy przez tydzień prowadzili zajęcia w języku angielskim.

Dzięki interaktywnym zajęciom  młodzież  miała możliwość rozwinięcia zdolności językowych, poszerzenia swoich horyzontów w zakresie edukacji globalnej i zwiększenia wrażliwości kulturowej. Tym razem praktykanci - wolontariusze z Rumunii i Ukrainy zabrali młodzież w wirtualną podróż do swoich krajów.  Tradycyjne stroje, wybitne postacie kultury, kuchnia i muzyka zafascynowały uczniów. Obalanie mitów, walka ze stereotypami i historycznymi uprzedzeniami, wreszcie poszukiwanie płaszczyzny porozumienia. Dość szybko okazało się, że więcej  nas z naszymi gośćmi łączy niż dzieli. Pożegnaliśmy się w atmosferze życzliwości i braterstwa. Mamy nadzieję, że wracając do swoich krajów studenci zabrali ze sobą obraz Polski otwartej i przyjaznej, którym podzielą się ze swoimi bliskimi i że zwyczajnie zapragną tu kiedyś wrócić.

Już w marcu planujemy uczestniczyć w kolejnej turze projektu, tym razem pod hasłem "Kreatywnej edukacji". Jeszcze nie wiemy, z jakiego zakątka świata przybędą nasi goście, ale nie jest to istotne. Znów podzielimy się doświadczeniami i powalczymy na słowa, a bariera językowa przestanie mieć znaczenie. Potem pożegnanie i planowanie kolejnych spotkań z inną kulturą, z drugim człowiekiem.

Projekt objęty został honorowym patronatem Kuratora Oświaty oraz uzyskał poparcie Prezydenta Miasta Katowic.

Oto kilka fotografii:

Tekst i foto: Aleksandra Kopacz
foto: LJ

{moscomment}
Zmieniony ( 02.03.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama