Światowy Dzień Bez Tytoniu
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia, a mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.
Tematem przewodnim w 2018 jest „Tytoń i choroby serca”. Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia, a dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, cyjanowodór. Nikotyna powoduje przyśpieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego i skurcz naczyń obwodowych, a tlenek węgla i inne toksyny zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają postęp miażdżycy i na wiele sposobów wpływają na stan układu krążenia (np. mogą wywoływać niedotlenienie narządów i tkanek). Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca i nagłej śmierci sercowej. Szacuje się, że ryzyko zawału serca u palacza jest co najmniej dwukrotnie większe niż u osoby niepalącej tej samej płci i wieku. Po roku od zaprzestania palenia ryzyko to zmniejsza się niemal o połowę.

Palaczy zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://jakrzucicpalenie.pl/2018/05/15/swiatowy-dnia-bez-tytoniu-2018-tyton-i-choroby-serca/
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3384387

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Projekty międzynarodowe arrow O tragedii w L'Aquili
O tragedii w L'Aquili PDF Drukuj Email
Redaktor: LJ   
03.04.2010.
Image

...opowiedzieli nam nasi goście z tego dotkniętego ubiegłorocznym trzęsieniem ziemi miasteczka. Dziesięcioosobowa grupa młodzieży z L'Aquili przebywała u nas od 24 do 29 marca br. Było to bardzo emocjonalne spotkanie. W tym artykule zamieszczamy jedynie spolszczoną wersję flashową prezentacji PowerPoint, jaką Włosi wyświetlili nam na oficjalnym przywitaniu w szkole w czwartek 25 marca, a także na spotkaniu w Urzędzie Miasta z panią wiceprezydent Krystyną Siejną. Dalsze reportaże ze spotkania w przygotowaniu.

Prezentacja jest wielkości aż 1,8 MB, dlatego być może na załadowanie obrazków będzie trzeba neco poczekać.

LJ

Zmieniony ( 03.04.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama