Polska w muzyce cudzoziemców
17 października uczniowie Długosza mieli okazję wysłuchać w gmachu NOSPR koncertu symfonicznego "Polska w muzyce cudzoziemców". Orkiestra pod batutą Františka Macka wykonała następujące utwory: Johann Sebastian Bach "Suita h-moll na flet, orkiestrę smyczkową i basso continuo BWV 1067, cz. VI Polonaise et Double", Domenico Scarlatti "Sonata klawesynowa E-dur K 380", Carl Maria Weber "Andante i rondo węgierskie na altówkę i orkiestrę op. 35", Siergiej Lapunow "Poemat symfoniczny Żelazowa Wola op. 37", Edward Elgar "Preludium symfoniczne Polonia op. 76", Piotr Czajkowski "Polonez z opery Eugeniusz Oniegin".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3615364

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Zestaw 12 fotografii... PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
19.08.2007.
Image
Na zdjęciu zabawy w Kolonii (lata '90)
...grona pedagogicznego oraz uczniów, jakie możemy już uznać za historyczne, gdyż uwiecznione na nich wydarzenia miały miejsce na przestrzeni ostatnich 20 lat. Może rozpoznacie tu swoich kolegów, znajomych, a może zobaczycie także siebie...

W galerii zobaczycie następujące fotki: 1. zdjęcie grona pedagogicznego podczas uroczystej wigilii, 2. spotkanie grona z okazji oficjalnej uroczystości (wizytacja), 3. Jeszcze jedna fotka wigilijna, 4. wycieczka z Chorwatami do Krakowa, 5. nasz pierwszy ksiądz - Stefan, lubił po lekcjach religii rozmawiać z uczniami na "trudne" tematy, napisał potem o tym książkę. Na tej fotografii byliśmy na pielgrzymce w Częstochowie (początek lat '90), 6. pan - wówczas wicedyrektor - Koclejda wygłasza przemówienie pożegnalne w Ankonie podczas wymiany młodzieży, 7. młodzież w Ankonie, 8. dzień języków obcych w Ankonie - kolega na zdjęciu po prawej stronie poszedł w ślady Mariusza Pudzianowskiego, obecnie uprawia sporty siłowe, 9. Instruktor w Serenie w Finlandii pokazuje naszej młodzieży, jak zejść po pionowej ścianie skalnej (było niebezpiecznie, dzień wcześniej spadł zdradliwy śnieg!), 10. przedstawienie na strychu - "Dziady" Mickiewicza w reżyserii Michała Tramera wystawiono z okazji wizyty ambasadora Estonii w naszym liceum, 11. pan wizytator gości w naszym liceum, 12. u pana Stefana Janasa w Firminy (w środku) - był on głównym organizatorem wymian młodzieży z francuskim Lycee Albert Camus.

Na kolejne wspominki zdjęciowe zapraszam wkrótce.

LJ

{moscomment}
Zmieniony ( 19.08.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama