II miejsce w V Dyktandzie z języka włoskiego
No i mamy kolejny sukces!
Tym razem z kategorii spaghetti westernu. Pistolety pani Kasi jak zawsze celnie strzelają i osiągają najwyższe laury.
"Sukces dyktowany po włosku. Z radością informujemy, że uczennica klasy Ia Natalia Nowakowska zajęła II miejsce w V Dyktandzie z języka włoskiego (na szczeblu wojewódzkim) organizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gliwicach. Jak na okazję przystało (Mikołajki), Natalia i reprezentacja z II b, zmierzyły się z tekstem dotyczącym Świąt. Oprócz zmagań gramatycznych nasze uczennice wzięły udział w wykładach prowadzonych przez wykładowców NKJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach." red.KW
Bravo, bravo, bravissimo
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 1280083

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Dokumentacja VI LO arrow Matura arrow Wzór prezentacji maturalnej
Wzór prezentacji maturalnej PDF Drukuj Email
Redaktor: Daniela Dylus   
10.04.2011.
Image

W artykule zamieszczamy wzór strony tytułowej oraz planu prezentacji. Otóż według profesorów polonistów "maturzyści, którzy budzą się z zimowego snu, uświadamiając, że  jednak nie wiedzą, jak sporządzić bibliografię, zadają liczne pytania na ten temat". Ta publikacja ma naszych nauczycieli języka polskiego "uchronić przed załamaniem nerwowym, związanym z koniecznością odpowiadania po raz setny na pytanie, czy jednak należy wymieniać książki alfabetycznie, czy według kolejności omawiania", itp. itd.

Poprawnie napisana bibliografia nie jest wcale rzeczą tak prostą i zapewne niewielu posiadło tę umiejętność. Uwaga! W miejsce dość oryginalnego nazwiska "Wiesława Bułeczkowa" (a może "Bułeczkówna"?) zamieszczonego we wzorze prezentacji należy wpisać swoje, a na końcu złożyć podpis własnoręczny. Wzory strony tytułowej oraz planu prezentacji można zobaczyć poniżej lub ściągnąć je w oryginale (pliki Worda, format "doc"): PrzykladowaStronaTtytulowaPrezentacjiMaturalnej.doc oraz PrzykladowyPlanPrezentacjiMaturalnej.doc.

Opracowanie: Daniela Dylus
Komentarz: LJ

Zmieniony ( 05.02.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama