Światowy Dzień Bez Tytoniu
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia, a mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.
Tematem przewodnim w 2018 jest „Tytoń i choroby serca”. Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia, a dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, cyjanowodór. Nikotyna powoduje przyśpieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego i skurcz naczyń obwodowych, a tlenek węgla i inne toksyny zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają postęp miażdżycy i na wiele sposobów wpływają na stan układu krążenia (np. mogą wywoływać niedotlenienie narządów i tkanek). Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca i nagłej śmierci sercowej. Szacuje się, że ryzyko zawału serca u palacza jest co najmniej dwukrotnie większe niż u osoby niepalącej tej samej płci i wieku. Po roku od zaprzestania palenia ryzyko to zmniejsza się niemal o połowę.

Palaczy zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://jakrzucicpalenie.pl/2018/05/15/swiatowy-dnia-bez-tytoniu-2018-tyton-i-choroby-serca/
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3218200

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Comenius w Internecie - prezentacja 1
Comenius w Internecie - prezentacja 1 PDF Drukuj Email
Redaktor: LJ   
28.01.2009.

W niniejszym artykule zobaczycie prezentację przygotowaną na uroczystość rozdania nagród w konkursie "Comenius w Internecie". Ta prezentacja nie została jednak zaprezentowana podczas spotkania. Zawiera ona zaledwie 10 scen z naszego 3-letniego projektu, lecz scen naprawdę szczególnych, które utkwiły mi w pamięci i na zawsze w niej pozostaną. Mocne wrażenia, szczęście, duma, cierpienie, tragedia, praca - to wszystko zawiera się w 10 scenach. Slajdy prezentacji w postaci zdjęć możecie zobaczyć w artykule, a plik PowerPoint można ściągnąć TUTAJ.

LJ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama