Polska w muzyce cudzoziemców
17 października uczniowie Długosza mieli okazję wysłuchać w gmachu NOSPR koncertu symfonicznego "Polska w muzyce cudzoziemców". Orkiestra pod batutą Františka Macka wykonała następujące utwory: Johann Sebastian Bach "Suita h-moll na flet, orkiestrę smyczkową i basso continuo BWV 1067, cz. VI Polonaise et Double", Domenico Scarlatti "Sonata klawesynowa E-dur K 380", Carl Maria Weber "Andante i rondo węgierskie na altówkę i orkiestrę op. 35", Siergiej Lapunow "Poemat symfoniczny Żelazowa Wola op. 37", Edward Elgar "Preludium symfoniczne Polonia op. 76", Piotr Czajkowski "Polonez z opery Eugeniusz Oniegin".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3549373

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Bułgarzy w Katowicach
Bułgarzy w Katowicach PDF Drukuj Email
Redaktor: LJ   
13.01.2009.
Spis treści
Bułgarzy w Katowicach
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10
Strona 11
Strona 12
Strona 13
Strona 14


Niebezpieczne korytarze


Ktoś tu dostał laską w głowę - tym razem to chyba pan przewodnik po tym, jak kilkakrotnie stuknął w hełm panią Sławeję, jednocześnie łagodząc uderzenie wykwintnymi komplementami (tak, że czasami pani Slaweja zapominała, co ma przetłumaczyć)


Przewodnik z narzędziem "molestowania"


To molestowanie odbyło się w przyjacielskiej, pełnej zrozumienia atmosferze


A to już ostatnie zdjęcie - w niedzielę u pana dyrektora

W poniedziałek Bułgarzy przyjechali rano do szkoły, poszli wraz z Mateuszem i Danielem na lekcje, później do sklepu z motocyklami Harleya, zaprezentowali w sali multimedialnej prezentację swego kraju, miasta i szkoły, po czym wszyscy udaliśmy się na przystanek autobusowy, skąd o 15.45 wyjechali do Kielc busem. Pojechali do Zespołu Szkół Informatycznych na spotkanie w ramach projektu Leonardo da Vinci. Będą budować szkolną stację radiową. Chłopakom z Bułgarii tak spodobał się pobyt w Katowicach, że nie chcieli wyjeżdżać do Kielc. Teraz już są w domu. Akurat obficie zaczął padać śnieg - zarówno w Polsce, jak i w Bułgarii...

Fotografie: pan Anatol, pani Marija i pani Wanda
Tekst: Leszek Jabłoński

{moscomment}

Zmieniony ( 13.01.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama