Polska w muzyce cudzoziemców
17 października uczniowie Długosza mieli okazję wysłuchać w gmachu NOSPR koncertu symfonicznego "Polska w muzyce cudzoziemców". Orkiestra pod batutą Františka Macka wykonała następujące utwory: Johann Sebastian Bach "Suita h-moll na flet, orkiestrę smyczkową i basso continuo BWV 1067, cz. VI Polonaise et Double", Domenico Scarlatti "Sonata klawesynowa E-dur K 380", Carl Maria Weber "Andante i rondo węgierskie na altówkę i orkiestrę op. 35", Siergiej Lapunow "Poemat symfoniczny Żelazowa Wola op. 37", Edward Elgar "Preludium symfoniczne Polonia op. 76", Piotr Czajkowski "Polonez z opery Eugeniusz Oniegin".
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3547917

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Telenowela o Szopienicach
Telenowela o Szopienicach PDF Drukuj Email
Redaktor: LJ   
26.09.2008.
Image

...w tym także o naszej szkole - tego jeszcze nie było! Od przyszłej soboty (4 października) co tydzień o 18.45 będziemy mogli oglądać dokumentalno-fabularny serial telewizyjny.

TVP Katowice ma przyjemność zaprosić na prezentację telenoweli dokumentalnej pt. Opowiem Wam o pewnej dzielnicy. Cykl liczący 11 odcinków, wyprodukowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Współpracy Regionalnej, jest przedstawieniem jednej z najstarszych katowickich dzielnic, przyłączonej do katowickiej Metropolii blisko pół wieku temu. Aby zainteresować szeroką widownię bogatą historią i współczesnością Szopienic, do serialu wpleciono wątki fabularne, dzięki którym widz przywiązując się do bohaterów z zainteresowaniem będzie śledził kolejne odcinki.

Telenowela emitowana będzie na antenie TVP Katowice każdą sobotę, począwszy od 4 października br., o godzinie 18.45.

Pokaz przedpremierowy odbył się w poniedziałek, 22 września br., o godz. 17.00 w Miejskim Dom Kultury Szopienice - Giszowiec w Katowicach, przy ul. Hallera 28. Po prezentacji organizatorzy zaprasili młodzież z naszego liceum na poczęstunek.

Trailer, jaki pokazano w domu kultury, widownia nie odebrała zbyt pozytywnie. W oczy rzucały się błędy merytoryczne, a także niezbyt ciekawa akcja. Lecz było to zaledwie kilka fragmentów, więc trudno się wypowiedzieć o całości.

Mamy nadzieję, że uda nam się nagrać wszystkie odcinki, by włączyć je do kroniki szkoły. Wszystkich mających odpowiedni sprzęt w domu prosimy o nagrywanie serialu.

Sekretariat szkoły & LJ

Zmieniony ( 26.09.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama