Dzień Ziemi
25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi (którego obchody przypadły w tym roku w niedzielę) klasy pierwsze wysłuchały wykładu przygotowanego przez uczniów klasy 2ab. Podczas wykładu mogli się dowiedzieć między innymi: ile rozkłada się rzucona w lesie butelka czy guma do żucia, co to jest smog i jak powstaje, oraz dlaczego warto dbać o środowisko i jak to zrobić. Po przedstawionej prezentacji multimedialnej uczniowie mogli uczestniczyć w quizie sprawdzającym podstawową wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Pamiętajmy: każdy z nas może podjąć działania ratujące naszą planetę, bo każdy najmniejszy gest przyczyni się do wielkiego dzieła dla naszej Matki Ziemi.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3085703

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Projekty międzynarodowe arrow Bukareszt jak Giszowiec...
Bukareszt jak Giszowiec... PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
19.03.2008.
Spis treści
Bukareszt jak Giszowiec...
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Image

...czyli skrzywdzone przez decyzje władz komunistycznych miasto. W dniach 14-16 marca br. odbyła się w Bukareszcie międzynarodowa konferencja podsumowująca akcję eTwinning. Oto miejsca, jakie udało mi się zobaczyć. W innym artykule opowiem m.in. o wyróżnieniu, jakiego doświadczyła nasza szkoła, której 20-sekundowy film zrealizowany przez Piotrka Sadlika reprezentował życzenia Polski dla eTwinningowej społeczności. Film został wyświetlony na konferencji wobec ponad 400 uczestników z całej Europy.


Na lotnisku siedzimy w autobusie i czekamy na Duńczyków. Przez okno obserwujemy prace porządkowe.


Być może jeden z tych młodych, sprawnych pracowników zostanie w przyszłości premierem - podobnie jak nasz Donald Tusk, który jako student wykonywał prace przy myciu szyb na wysokościach.


Uśmiech szefowej polskiego eTwinningu Alicji Pietrzyk jest wyrazem zadowolenia, że oto przed chwilą szczęśliwie wylądowaliśmy


Pani doktor Ela Gajek ma już w głowie gotowy plan odkrywania Bukaresztu, by - podobnie jak eTwinning - nie skrywał przed nią żadnych tajemnic...


Wyruszyliśmy z lotniska, drogowskaz do centrum wskazywał zaledwie 4 kilometry


Po drodze widzimy, jak w każdym zakątku stolicy Rumunii wre praca


Supermarkety - nic nowego, wszystko tak jak u nas


Takie obrazki świadczą o postępie cywilizacyjnym RumuniiZmieniony ( 20.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama