Zbiórka plastikowych nakrętek dobiegła końca...
W tym roku szkolnym (zresztą jak i w latach poprzednich) społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w zbiórkę nakrętek dla chorego Tomka z Szopienic. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. W przyszłym roku szkolnym również będziemy gromadzić "plastikowe złoto", więc nie wyrzucajcie zakrętek z napojów do kosza.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3218175

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow "Zawsze tam gdzie ty"
"Zawsze tam gdzie ty" PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
06.02.2008.

Wreszcie mamy tekst piosenki dedykowanej pani profesor Sitarz wyśpiewanej na studniówce przez klasę IIIa - dzięki Gosi, która go przesłała. "Noc złota", podczas której przyszli absolwenci będą myśleć o swej Pani, jest tu zapewne całą wiecznością wypełnioną wspomnieniem o "licealnym świecie". A jakie to wspaniałe wspomnienia, wystarczy przeczytać w monografii naszego liceum, gdzie absolwenci, którzy jako pierwsi zdawali maturę w latach 50., wciąż wracają do szkolnych czasów nie tylko myślami, lecz także ciałem - zapewne w maju będzie znowu kilka spotkań absolwentów. Wiele się zmieniło w liceum "Długosza" od tamtych czasów, lecz uczucia człowieka zawsze pozostaną te same. Świadczą o tym słowa piosenki - tekst dostępny jest w niniejszym artykule.

Zawsze tam gdzie ty

Zamienię każdy oddech w niespokojny wiatr
By zabrał mnie z powrotem w licealny świat
Poskładam wszystkie książki w jeden szkolny szyk
Żeby zabrał mnie z powrotem w długoszowe sny

Już teraz wiem że liceum jest tylko po to
By o Pani myśleć każdą nocą złotą
Nie ma wychowawcy co ma tak wielki dar
By wszystkie świata drzwi otworzyć właśnie nam
Być tam zawsze tam gdzie Ty...

Nie pytaj o maturę to za tysiąc lat
Maszeruje w garniturze w szkolnych ławek park
Wypełnię każdy arkusz niczym 2+2
Ale póki co niech ta zabawa trwa

/Już teraz wiem że liceum jest tylko po to
By o Pani myśleć każdą nocą złotą
Nie ma wychowawcy co ma tak wielki dar
By wszystkie świata drzwi otworzyć właśnie nam
Być tam zawsze tam gdzie Ty.../ (2X)                                   

Mimo że liceum zamknie swoje drzwi
Być tam zawsze tam gdzie Ty...
Bo wielką siłą jesteśmy przecież my
Być tam zawsze tam gdzie Ty...
Mimo że liceum zamknie swoje drzwi
Być tam zawsze tam gdzie Ty...jeeee....

Zmieniony ( 06.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama