Konkurs fotograficzny
Miasto w obiektywie smartfona Samsung - konkurs fotograficzny Czas: do 6 lutego 2022 KONKURS
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 5935908

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
KSIĄŻKA NA SCENĘ 10 czerwca godz. 18 PDF Drukuj Email
Redaktor: Maria Kubera   
09.06.2021.
KSIĄŻKA NA SCENĘ! w Teatrze Śląskim
Teatralny Klub Książki prof. Ryszarda Koziołka i Ewy Niewiadomskiej
https://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/wydarzenie/902
Co autor miał na myśli? Czy lektury powinny być obowiązkowe? Co czytają Polki i Polacy? Czy literatura musi być piękna? Zapraszamy na nowy cykl spotkań i rozmów o literaturze oraz o pisarzach i pisarkach, w których się zaczytujemy. Będziemy rozmawiać o autorach, którzy pisali swoje tomy przed wiekami i o tych współczesnych, na których nowe powieści czekamy z niecierpliwością. O takich, których książki warto mieć na swojej półce.

Spotkania będą rozmową dwóch niezwykłych osobowości. ONA to jeden z najważniejszych głosów Śląska. Redaktorka Polskiego Radia, dziennikarka, autorka popularnych wywiadów z artystami. Ewa Niewiadomska ... która na co dzień zajmuje się publicystyką kulturalną, relacjonowaniem i recenzowaniem najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki na Śląsku. ON – słynny pan od literatury, uwielbiany profesor i błyskotliwy opowiadacz historii. Prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca, historyk literatury, a także rektor Uniwersytetu Śląskiego przez lata przewodniczył m.in. kapitule Nagrody Literackiej „Nike”. Duet Niewiadomska i Koziołek znany jest także z popularnych podcastów Polskiego Radia Katowice „Poczet Pisarzy Polskich”.

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone literaturze Henryka Sienkiewicza – na spotkanie wokół jego twórczości zapraszamy 10 czerwca o godzinie 18.00 na Scenę Kameralną.

Zasady uczestnictwa: zamiast biletu – książka! Każda osoba, która chce uczestniczyć w spotkaniu, przynosi ze sobą dowolną książkę, którą zostawia na naszym teatralnym regale zgodnie z idę bookcrossingu (wymiana książek), wychodząc po spotkaniu zabiera jedną nową, którą przyniósł inny uczestnik.

LICZBA MIEJSC dostępnych na Scenie Kameralnej w obowiązującym standardzie sanitarnym: 44 miejsca / wpuszczamy widzów do wyczerpania wolnych miejsc.
Zmieniony ( 09.06.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama