Imagine - konkurs dla młodych twórców
Imagine to szansa dla młodych muzyków, którzy tworzą własną muzykę solo lub w zespole - konkurs, dzięki któremu możesz zdobyć nagrody pieniężne w formie bonów na zakup instrumentów i akcesoriów muzycznych. Pop, soul, rock, metal - nie ma znaczenia styl muzyki jaką wykonujesz. Konkurs
Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 5690051

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Biblioteka arrow Aktualności biblioteki arrow PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19 PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
20.05.2020.
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19


Postanowienia ogólne:

1. Bibliotekarz przebywa w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.

2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze).

3. Pomieszczenie będzie systematycznie wietrzone.

4. W bibliotece może przebywać 1 czytelnik.

5. Czytelnik rezerwuje książkę poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym Vulcan i odbiera ją w ustalonym przez szkołę dniu i godzinie, po uprzednim umówieniu się.

6. Czytelnik zwraca książki w ustalonym przez szkołę dniu i godzinę po uprzednim umówieniu się przez wiadomość w dzienniku elektronicznym Vulcan z bibliotekarzem.


REALIZACJA PRZYJMOWANIA I WYDAWANIA MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ


Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:

• na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby)
• tektura i papier – wirus jest aktywny do 24 godzin (jedna doba)


1. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne.

2. Ograniczony zostaje dostęp do czytelni oraz do księgozbioru.

3. Czytelnik rezerwuje książkę poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym Vulcan i odbiera ją w szkole w wyznaczonym dniu i godzinie, po uprzednim umówieniu się.

4. Czytelnik zwraca książki po uprzednim umówieniu się przez wiadomość w dzienniku elektronicznym i w wyznaczonym do tego dniu i godzinie.

5. Czytelnik dokonujący zwrotu książek powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.

6. Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane na stół, specjalnie do tego przygotowany, z którego bibliotekarz będzie je sam odbierał.

7. Po przyjęciu książek od czytelnika blat na którym leżały będzie dezynfekowany.

8. Książek zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające oraz nie należy naświetlać książek lampami UV.

9. Przyjęte książki będą odłożone na wydzielone miejsce w bibliotece. Odizolowane egzemplarze zostaną oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 4 dni. Po tym okresie zostaną włączone do użytkowania.

10. Obsługa czytelnika będzie ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek, lub przyjęcia zwrotów. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.

Zmieniony ( 28.06.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama