Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego
Wytyczne dotyczące transportu
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 5630536

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Wspólnie z UNICEF świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Wspólnie z UNICEF świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
20.11.2019.
ImageNasze liceum bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła również nasza szkoła, która zorganizowała w ramach tego dnia prezentacje o prawach dziecka i udekorowała szkołę w barwach UNICEFu.
Nasze uczennice: Ania Wrona, Julka Wegemund, Zuzia Smolarczyk i Monika Ziaja z 3B przygotowały lekcje o prawach dziecka dla młodszych kolegów i koleżanek.

Zmieniony ( 30.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama