Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 4391763

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Wycieczka do Palmiarni PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
23.01.2019.
23 stycznia uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z chemii i biologii postanowili poczuć trochę letniej atmosfery w środku zimy i udali się ze swoim nauczycielem mgr Pawłem Wałkiem do gliwickiej Palmiarni.
Jest ona ciekawym źródłem wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych, pozwala na zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników, a pobyt w tym miejscu relaksuje.
Budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna, w którym rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają nawet ponad 100 lat. Palmiarnia podzielona jest na cztery pawilony tematyczne - użytkowy, tropiku, historyczny i sukulentów, zwany potocznie "kaktusiarnią", w których poza egzotycznymi roślinami zobaczyć można także gady i egzotyczne ptaki.
Od 2013 roku nową atrakcją są akwaria - cztery ogromne przeszklone zbiorniki prezentujące odrębne środowiska wodne: dorzecza Amazonki, jezioro Tanganika, rzeki Azji Południowo - Wschodniej oraz polskie rzeki.
Ryby są bardzo różnorodne, a największym okazem są arapaimy – żywe skamieniałości oddychające powietrzem atmosferycznym. Zobaczyć możemy również piranie pacu, płaszczki słodkowodne i wiele innych ciekawych gatunków, które pływają w przystosowanych dla nich ekosystemach.
Zmieniony ( 07.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Reklama