Budżet Obywatelski 2019/2020
Ruszyło głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego :) Jak co roku staramy się o środki na zmodernizowanie pracowni informatycznej i językowych, aby naszym uczniom uczyło się u nas przyjemniej.

Nie musisz być mieszkańcem jednostki pomocniczej Szopienice - Burowiec, aby zagłosować na nasz lokalny projekt, a będzie nam na pewno bardzo miło jeśli oddasz głos właśnie na nas
Jak głosować?
KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli masz problem z zagłosowaniem, to zapraszamy do szkoły, gdzie miłe Panie w sekretariacie pomogą w oddaniu głosu na nasz projekt

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

odwiedza nas 1 gość

Odwiedziny...

od 1 września 02: 4607006

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Wycieczka do Palmiarni PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
23.01.2019.
23 stycznia uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z chemii i biologii postanowili poczuć trochę letniej atmosfery w środku zimy i udali się ze swoim nauczycielem mgr Pawłem Wałkiem do gliwickiej Palmiarni.
Jest ona ciekawym źródłem wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych, pozwala na zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż ze szkolnych podręczników, a pobyt w tym miejscu relaksuje.
Budynek palmiarni to nowoczesna konstrukcja architektoniczna, w którym rośnie ponad 5600 roślin, a najstarsze okazy mają nawet ponad 100 lat. Palmiarnia podzielona jest na cztery pawilony tematyczne - użytkowy, tropiku, historyczny i sukulentów, zwany potocznie "kaktusiarnią", w których poza egzotycznymi roślinami zobaczyć można także gady i egzotyczne ptaki.
Od 2013 roku nową atrakcją są akwaria - cztery ogromne przeszklone zbiorniki prezentujące odrębne środowiska wodne: dorzecza Amazonki, jezioro Tanganika, rzeki Azji Południowo - Wschodniej oraz polskie rzeki.
Ryby są bardzo różnorodne, a największym okazem są arapaimy – żywe skamieniałości oddychające powietrzem atmosferycznym. Zobaczyć możemy również piranie pacu, płaszczki słodkowodne i wiele innych ciekawych gatunków, które pływają w przystosowanych dla nich ekosystemach.
Zmieniony ( 07.03.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama