Podręczniki na rok szkolny 2018/2019
Aktualny zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019 znajdziecie poniżej.
Zmian w podręcznikach w stosunku do mijającego roku nie wprowadzono.
Tradycyjnie książki możemy kupować/sprzedawać od klas programowo wyższych. Taki kiermasz odbędzie się we wrześniu lub można się umawiać na szkolnym lub własnym Facebooku.
Handlować:Kupować,Sprzedawać :)
Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3321267

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Śląskie bez smogu! PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
15.11.2017.
Image15 listopada uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z geografii uczestniczyli w konferencji "Śląskie bez smogu!". Naukowcy, samorządowcy, lekarze i przedstawiciele straży miejskiej debatowali nad tym, jak poprawić jakość powietrza, którym oddychamy.

Co się dzieje, gdy mieszkańcy województwa śląskiego rozpalają w piecach, żeby ogrzać swoje domy? Do powietrza przedostają się takie „smakołyki”, jak pył zawieszony, benzo(a)piren, dwutlenek azotu, dwutlenek siarki, tlenek węgla, ołów, kadm, nikiel czy arsen. To efekt tego, że wiele osób wciąż używa przestarzałych kotłów i wrzuca do nich nie tylko najgorszej jakości opał, ale często co popadnie – plastikowe butelki, zużyte opony, kawałki starych mebli czy foliowe woreczki.

Kluczową sprawą jest, aby wiedza o szkodliwości smogu i zasadach wprowadzanych nową uchwałą dotarła do jak największej liczby mieszkańców województwa. Dlatego „Wyborcza” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego zrealizuje akcję „Śląskie bez smogu!”. W jej trakcie w czterech subregionach zorganizowali cykl bezpłatnych warsztatów z mieszkańcami. Rozmawiali o tym, jak zanieczyszczenia wpływają na nasze zdrowie, jak edukować lokalne społeczności w zakresie walki ze smogiem, czy mamy szansę na ekologiczny transport oraz jak poradzić sobie z problemem stosowania niskiej jakości opału.

W trakcie spotkań uczestnicy wypracowali osiem projektów, których celem jest walka z niską emisją oraz podnoszenie świadomości mieszkańców województwa. Projekty te zostały zaprezentowane podczas otwartej dla wszystkich mieszkańców województwa konferencji, która była najważniejszym elementem akcji „Śląskie bez smogu!”.

Zmieniony ( 28.11.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama