Podręczniki na rok szkolny 2018/2019
Aktualny zestaw podręczników na rok szkolny 2018/2019 znajdziecie poniżej.
Zmian w podręcznikach w stosunku do mijającego roku nie wprowadzono.
Tradycyjnie książki możemy kupować/sprzedawać od klas programowo wyższych. Taki kiermasz odbędzie się we wrześniu lub można się umawiać na szkolnym lub własnym Facebooku.
Handlować:Kupować,Sprzedawać :)
Czytaj
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3384331

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
14.10.2017.
Image13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie której uczciliśmy minutą ciszy zmarłą mgr Bogusławę Kral-Mrowiec.
Zostały również wręczone Nagrody Dyrektora.
W tym roku otrzymali ją: mgr Wanda Popławska (nauczycielka języka angielskiego, ale znająca również doskonale język rosyjski), mgr Adam Przystolik (nauczyciel języka angielskiego), oraz mgr Maciej Bachara (nauczyciel wychowania fizycznego, przedsiębiorczości i edukacji dla bezpieczeństwa). Gratulujemy!!!
Program artystyczny przygotowała klasa druga, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria z tego wydarzenia jest dostępna pod linkiem:

https://photos.app.goo.gl/ojPCeleHk8QQDFYi1


Przemówienie Dyrektora VI LO:

Szanowni Państwo!

Dziś, obchodząc Dzień Komisji Edukacji Narodowej, pragnę gorącą powitać wszystkich, którzy włączają się w jakże ważny proces kształcenia. Witam Grono Pedagogiczne VI LO, pracowników administracji szkoły, witam was, drodzy uczniowie. [Serdecznie witam również nauczycieli, którzy odeszli już na emeryturę, a dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością.
Dzień KEN stanowi doskonałą okazję, aby ponownie znaleźć odpowiedź na pytania, które szczególnie aktualnie brzmią obecnie – w czasie reform systemu edukacji. To pytania o miejsce i rolę kształcenia zarówno w naszym życiu, jak i w życiu polskiego społeczeństwa. Wobec tych właśnie pytań stanęli ponad 230 lat temu inicjatorzy powołania Komisji Edukacji Narodowej. 14 października 1773 roku uznali oni, że troska o kształcenie młodzieży winna należeć do priorytetowych zadań rządzących w ówczesnej Rzeczpospolitej. Dzięki ich entuzjazmowi powstała najnowocześniejsza w Europie instytucja państwowa, której celem było prowadzenie szkół i nauczanie zgodne z postulatami filozofów oświecenia. Uświadomienie sobie konieczności reform systemu edukacji było wtedy wyrazem troski o dobro państwa oraz o przyszłość jego obywateli. Przekonani o słuszności swych racji, członkowie KEN pisali na łamach „Monitora”: „Powinnością Komisji jest ułożyć, wykonywać i utrzymywać najdoskonalszy sposób edukacji, która by dobrych ludzi społeczności powszechnej, dobrych obywateli ojczyźnie jak najskuteczniej wydać mogła, z której by i osobista każdego w szczególności, i powszechna szczęśliwość wynikała. Oto jest cel i zamierzenie tego postanowienia, tej Komisji: ludzie bardziej wykształceni, ludzie lepsi, a zatem ludzie szczęśliwsi”.
Upłynęło ponad 230 lat. Żyjemy w innej rzeczywistości, chociaż borykamy się z podobnymi problemami, z jakimi zmagać przyszło się ludziom oświecenia. Te problemy winna, według założeń KEN, rozwiązać dobra, nowoczesna edukacja. Od 230 lat nie zmienia się zresztą cel kształcenia. Powtórzmy za oświeceniowymi publicystami: ludzie bardziej wykształceni – ludzie lepsi – ludzie szczęśliwsi. A zatem: uczyć – wychowywać – rozwijać.
Postulatowi temu była wierna śp. Bogusława Kral-Mrowiec – długoletnia Dyrektor VI LO. Uczyła i wychowywała pokolenia uczniów „Długosza”. Całe swoje zawodowe życie związała z tym miejscem. Tu zostawiła swe serce. Odpoczywając na zasłużonej na emeryturze, zawsze żywo interesowała się tym, co dzieje się w jej ukochanej szkole.
Zawdzięczamy Jej bardzo wiele. Nauczycielom – swoim podwładnym – przypominała o szacunku dla wychowanków. Uczniom uświadamiała, że nauka nie jest tylko zbiorem formułek, lecz kluczem do poznania świata. Dla wielu z nich była Mistrzynią.
Będziemy pamiętać o Jej dobroci i uśmiechu, o zaangażowaniu w sprawy liceum. Dzięki wspomnianemu zaangażowaniu udało się Pani Dyrektor doprowadzić do powstania kompleksu sportowego – z salą gimnastyczną i boiskiem. Kochani uczniowie! Korzystając z tego obiektu, warto uświadomić sobie, że kilkanaście lat temu lekcje wf odbywały się w zupełnie innych warunkach… I warto z wdzięcznością pomyśleć o Pani Dyrektor…
Zmieniony ( 29.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama