Dzień Ziemi
25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi (którego obchody przypadły w tym roku w niedzielę) klasy pierwsze wysłuchały wykładu przygotowanego przez uczniów klasy 2ab. Podczas wykładu mogli się dowiedzieć między innymi: ile rozkłada się rzucona w lesie butelka czy guma do żucia, co to jest smog i jak powstaje, oraz dlaczego warto dbać o środowisko i jak to zrobić. Po przedstawionej prezentacji multimedialnej uczniowie mogli uczestniczyć w quizie sprawdzającym podstawową wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Pamiętajmy: każdy z nas może podjąć działania ratujące naszą planetę, bo każdy najmniejszy gest przyczyni się do wielkiego dzieła dla naszej Matki Ziemi.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Obecnie...

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3084520

Logowanie


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna
Sposób na biznes, czyli spotkanie z Mateuszem Maikiem PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
05.10.2017.
Jak łatwo i tanio rozpocząć swój biznes na próbę? Klasie 1b zdradził tą tajemnicę wczoraj Mateusz Maik, trener biznesu i dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury w Szopienicach.

Czym są Inkubatory AIP? Powstały w 2004 roku z inicjatywy trzech kolegów z Łukowa – Jacka Aleksandrowicza, Mariusza Turskiego i Dariusza Żuka. Ich celem było stworzenie z Polski miejsca, gdzie można zacząć biznes w najłatwiejszy, najszybszy i najmniej ryzykowny sposób na świecie.
Inaczej mówiąc, jest to praktyczna szkoła prowadzenia biznesu dla startupów.
A czym są startupy? To przedsiębiorstwa lub tymczasowe organizacje stworzone w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby ich rozwój. Mają one zazwyczaj krótką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków.

W ramach AIP możesz założyć Firmę na Próbę bez ZUS bez konieczności rejestracji działalności. Nie ma ograniczeń wiekowych i nie jest wymagany status studenta. Prawie każdy może założyć swoją firmę w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Od 2004 dzięki AIP powstało na rynku już ponad 12 000 firm, m.in znane marki takie jak PhotoBlog.pl, Chomikuj.pl, MISBHV, Key2Print czy Glov.
Zmieniony ( 05.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Reklama