Szlakami Niepodległości
Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły udali się do Domu Kultury przy ulicy Hallera na przedstawienie "Szlakami Niepodległości". Przy okazji zwiedzili wystawę wielkoformatową „Śląsk – droga do niepodległości”.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3547905

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow W przekroju
Z każdego działu po trochu - bez obrazków
Śpiąc czuwają PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
03.09.2007.

...wielcy Polacy w krypcie kościoła na Skałce, gdzie pochowany jest Jan Długosz, patron naszej szkoły. Ich duch ma wstąpić w serca i umysły uczniów naszej szkoły - tak w skrócie można ująć przesłanie przemówienia pana dyrektora Dariusza Koclejdy na uroczystej akademii. Poza tym wypadałoby od czasu do czasu pozdrowić nauczyciela lub dyrektora tradycyjnym "dzień dobry", a więc wdrażać w życie zasady savoir vivre'u. I jeszcze jedno - bez identyfikatorów wstęp do szkoły wzbroniony. W artykule pełna treść przemówienia pana Dyrektora.

Zmieniony ( 03.09.2007. )
Czytaj
 
16 milionów euro dla Ojca Dyrektora PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
01.09.2007.

W dziale "Edukacja" zamieszczamy artykuł o kontrowersyjnej postaci ojca Tadeusza Rydzyka i dotacji, jaką ma otrzymać od - zacytujmy słowa księdza - "zgniłej, libertyńskiej i zamąconej na masońskich układach" Unii Europejskiej.

Zmieniony ( 01.09.2007. )
Czytaj
 
Aktualności konferencyjne PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
31.08.2007.

Myślę, że nie złamię tajemnicy konferencji, jeśli zrelacjonuję kilka podjętych decyzji na konferencji w dniu 30 sierpnia 2007 r. Najważniejsza z nich to "tak" dla jednolitego systemu oceniania, jednak "nie" - dla średniej ważonej z każdego przedmiotu. Ze względu na specyfikę niektórych przedmiotów będą wyjątki. A oto w skrócie o ustaleniach, które zainteresują społeczność Długosza.

Zmieniony ( 31.08.2007. )
Czytaj
 
Grecja w płomieniach PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
29.08.2007.

Największa tragedia tegorocznych wakacji ma miejsce w Grecji, kraju, gdzie gościliśmy dwukrotnie w ubiegłym roku na spotkaniach comeniusowych. W czerwcu ubiegłego roku odwiedziliśmy Peloponez, gdzie obecnie występują największe pożary. Dymem przysłonięte jest nawet ateńskie niebo, a kilka domów na obrzeżu dzielnicy Vrilissia, gdzie mieści się szkoła 1st Lykeio Vrilission, z którą współpracujemy nie tylko w Comeniusie, lecz także w eTwinning, było bezpośrednio zagrożonych ogniem. Zapraszam na fotoreportaż z miejsc na Peloponezie, które odwiedziliśmy w ubiegłym roku.

Zmieniony ( 29.08.2007. )
Czytaj
 
Średnia ważona PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
29.08.2007.

...zyskała w ubiegłym roku wstępną akceptację grona pedagogicznego oraz pana dyrektora Dariusza Koclejdy. Czy zostanie zatwierdzona na jutrzejszej konferencji - trudno powiedzieć na 100%, gdyż wiąże się to z ogromem dodatkowej pracy przy użyciu komputera podczas klasyfikacji. Miejmy jednak nadzieję, że bezstronny, sprawiedliwy sposób oceniania zostanie wprowadzony w życie. Ponieważ sprawa jest pierwszorzędnej wagi, dlatego jeszcze raz zamieszczam artykuł z dnia 22 czerwca br.

Zmieniony ( 29.08.2007. )
Czytaj
 
Konferencja na wesoło PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
22.08.2007.

Na zakończenie roku szkolnego 2005/06 pani profesor Włodarczyk wraz z uczniami przygotowała interesującą akademię, w której aktorzy parodiowali nauczycieli. Było sporo śmiechu. Postanowiłem opublikować oryginalny scenariusz tej akademii, prawdopodobnie jest to wersja robocza, była jeszcze dopracowywana, a mnie udało się otrzymać przezabawny tekst. A więc przeżyjmy to jeszcze raz...

Zmieniony ( 25.12.2007. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 91 92 93 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 911 - 920 z 928
Reklama