Światowy Dzień Bez Tytoniu
31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia, a mający na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z używaniem tytoniu.
Tematem przewodnim w 2018 jest „Tytoń i choroby serca”. Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia, a dym tytoniowy zawiera w swoim składzie wiele substancji o szkodliwym działaniu np. nikotyna, tlenek węgla, dwusiarczan węgla, tlenki azotu, cyjanowodór. Nikotyna powoduje przyśpieszenie czynności serca, wzrost ciśnienia tętniczego i skurcz naczyń obwodowych, a tlenek węgla i inne toksyny zawarte w dymie tytoniowym przyśpieszają postęp miażdżycy i na wiele sposobów wpływają na stan układu krążenia (np. mogą wywoływać niedotlenienie narządów i tkanek). Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca i nagłej śmierci sercowej. Szacuje się, że ryzyko zawału serca u palacza jest co najmniej dwukrotnie większe niż u osoby niepalącej tej samej płci i wieku. Po roku od zaprzestania palenia ryzyko to zmniejsza się niemal o połowę.

Palaczy zachęcamy do odwiedzenia strony:
http://jakrzucicpalenie.pl/2018/05/15/swiatowy-dnia-bez-tytoniu-2018-tyton-i-choroby-serca/
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3382800

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow W przekroju
Z każdego działu po trochu - bez obrazków
Zestaw 12 fotografii... PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
19.08.2007.
...grona pedagogicznego oraz uczniów, jakie możemy już uznać za historyczne, gdyż uwiecznione na nich wydarzenia miały miejsce na przestrzeni ostatnich 20 lat. Może rozpoznacie tu swoich kolegów, znajomych, a może zobaczycie także siebie...
Zmieniony ( 19.08.2007. )
Czytaj
 
Komentarze PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
18.08.2007.

Do niektórych artykułów będzie można dopisywać komentarze. W niniejszym artykule kilka informacji na ten temat.

Zmieniony ( 18.08.2007. )
Czytaj
 
Lećcie do eMPiKa... PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.08.2007.

...może jeszcze uda się Wam otrzymać bezpłatny numer czasopisma "Uwaga! Debiut", w którym przeczytacie trzy świetne opowiadania pana profesora Jarosława Blocha. Pan profesor zadebiutował na rynku literackim, miejmy nadzieję, że wkrótce ukażą się jego kolejne dzieła. Periodyk literacki redaguje pan profesor Lubosz Danielewski, który - nieco paradoksalnie, biorąc pod uwagę jego bardzo młody wiek - występuje tu w roli mecenasa sztuki. To już drugi numer jego czasopisma, które nabiera profesjonalizmu. Przyczyniły się do tego zawarte w nim opowiadania pana profesora Blocha, rysunki Michała Wojnara oraz fotografie Magdaleny Tramer, czyli twórców bezpośrednio lub pośrednio związanych z naszym liceum.

Zmieniony ( 18.08.2007. )
Czytaj
 
Lekcja pokazowa z matematyki PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.08.2007.

...odbyła się w sali komputerowej. Jeszcze nie w tej nowej, w której od przyszłego roku szkolnego będą odbywały się lekcje różnych przedmiotów - niestety za wyjątkiem technologii informacyjnej i informatyki, choć część zajęć także tam będzie miała miejsce.

Zmieniony ( 18.08.2007. )
Czytaj
 
eTwinningowcy jadą po III nagrodę do Warszawy PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.08.2007.

Już drugi raz z rzędu zdobywamy nagrodę w ogólnopolskim konkursie eTwinning. Mimo że to tylko my zostaliśmy nagrodzeni, to trzeba pamiętać, że współautorami naszego sukcesu są nasi partnerzy z Bułgarii i Grecji. W niniejszym artykule znajdziecie fotoreportaż z pierwszego dnia imprezy.

Zmieniony ( 12.08.2007. )
Czytaj
 
eTwinning - Warszawa - dzień drugi PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
09.08.2007.
W kolejnym dniu imprezy eTwinningowej zwiedzaliśmy Pałac Wilanowski, zobaczyliśmy Złote Tarasy, ja na pół godziny przed odjazdem pociągu musiałem (LJ) jeszcze biec z dworca kolejowego do hotelu po marynarkę, którą tam zostawiłem, uff, całe szczęście, że zdążyłem, i pojechaliśmy pciągiem ekspresowym do Katowic.
Zmieniony ( 18.08.2007. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 91 92 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 911 - 918 z 918
Reklama