Dzień Ziemi
25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi (którego obchody przypadły w tym roku w niedzielę) klasy pierwsze wysłuchały wykładu przygotowanego przez uczniów klasy 2ab. Podczas wykładu mogli się dowiedzieć między innymi: ile rozkłada się rzucona w lesie butelka czy guma do żucia, co to jest smog i jak powstaje, oraz dlaczego warto dbać o środowisko i jak to zrobić. Po przedstawionej prezentacji multimedialnej uczniowie mogli uczestniczyć w quizie sprawdzającym podstawową wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Pamiętajmy: każdy z nas może podjąć działania ratujące naszą planetę, bo każdy najmniejszy gest przyczyni się do wielkiego dzieła dla naszej Matki Ziemi.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3075135

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow W przekroju
Z każdego działu po trochu - bez obrazków
Zapraszamy do naszego portalu PDF Drukuj Email
Redaktor: Redakcja portalu   
05.08.2007.

Nareszcie zmieniliśmy wygląd i organizację naszej stronki. Poprzednia była portalem, z którego korzystaliśmy darmowo przez dwa lata, w tym pierwszy rok w ramach konkursu, a drugi - chyba w ramach rekompensaty za to, że nie konkursu nie rozstrzygnięto. Organizatorzy twierdzili, że decyzję w sprawie rozstrzygnięcia konkursu musi wydać sejm, a pani z ministerstwa obiecała, że zajmie się tą sprawą - i oczywiście wszystko "rozeszło się po kościach"...

Zmieniony ( 07.08.2007. )
Czytaj
 
Młodzież "Długosza" ostrzega przed skutkami globalnego ocieplenia PDF Drukuj Email
Redaktor: Jarosław Bloch   
05.08.2007.

Klimat na Ziemi zmienia się w szybkim tempie - tego stwierdzenia używa coraz większa rzesza naukowców. Trudno się z tym nie zgodzić widząc relacje telewizyjne z Nowego Orleanu w USA, który po uderzeniu huraganu Katrina do dzisiaj nie został odbudowany; śledząc bieżące wydarzenia z terenu Anglii, gdzie gwałtowne ulewy znad Atlantyku spowodowały niespotykaną dotąd w tych okolicach powódź; czy też po prostu obserwując anomalie klimatyczne w miejscach w których mieszkamy.

Zmieniony ( 18.08.2007. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 91 92 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 911 - 912 z 912
Reklama