Dobry klimat w Katowicach
A Wy wiecie jak dbać o klimat? Nasi uczniowie będący na rozszerzeniu z geografii uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Klub Myśli Ekologicznej, który jest inicjatywą środowiska naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a jego twórcami są prof.dr hab. Piotr Skubała i dr Ryszard Kulik. Warsztaty odbywały się w "Dobrym klimacie" na katowickim rynku.
 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

Odwiedziny...

od 1 września 02: 3547923

Reklama

Jesteś tutaj: Strona główna arrow W przekroju
Z każdego działu po trochu - bez obrazków
Nasz pomysł na EKO Śląskie PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
09.10.2017.
Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Lekcje Obywatelskie 2017" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, którego celem jest edukacja młodzieży w zakresie samorządności, wiedzy o regionie, budowy podstaw społeczeństwa obywatelskiego oraz świadomości ekologicznej. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów jest "Eko Śląskie".

Do projektu zostało zakwalifikowanych 25 szkół z terenu województwa śląskiego.
Zmieniony ( 29.10.2017. )
Czytaj
 
Lekcja geografii w Planetarium PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
09.10.2017.
5 października uczniowie z klasy drugiej będący na rozszerzeniu z geografii odwiedzili Planetarium Śląskie. Uczestniczyli w zajęciach "Cztery pory roku", które w obrazowy sposób, omawiają takie zagadnienia jak:

- elementy sfery niebieskiej (równik i południk niebieski, ekliptyka),
- Ziemia w Układzie Słonecznym,
- konsekwencje ruchu obrotowego Ziemi (zmiana dnia i nocy, czas słoneczny),
- konsekwencje ruchu obiegowego Ziemi (zmiany oświetlenia Ziemi w różnych porach roku i na różnych szerokościach geograficznych).
Zmieniony ( 29.10.2017. )
 
Konkurs "Książka z kubkiem herbaty - czytamy i polecamy!" PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
05.10.2017.
Książka z kubkiem herbaty - czytamy i polecamy! Podejmij z nami wyzwanie czytelnicze.

Konkurs organizuje Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Katowicach.

Na czym polega?

Raz w miesiącu będą pojawiać się cyklicznie wyzwania. Waszym zadaniem będzie przeczytać pasującą do niego książkę i zachęcić do jej przeczytania innych.

Zmieniony ( 20.10.2017. )
Czytaj
 
Literacka Nagroda Nobla 2017 PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
05.10.2017.
Dzisiaj została przyznana Nagroda Nobla w dziedzinie literatury. Otrzymał ją Kazuo Ishiguro, brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia, znany z takich powieści jak „Okruchy dnia” i „Kiedy byliśmy sierotami”. Niestety nie posiadamy ich na stanie naszej biblioteki :(

Literatura to jedyna dziedzina sztuki, jaką uwzględnił w ostatniej woli Alfred Nobel, ustanawiając nagrodę swego imienia. Do tej pory przyznano ją 109 razy. Otrzymało ją 113 autorów (czterokrotnie nagroda była dzielona na dwie osoby), w tym 14 kobiet :)

Jak wygląda proces wyłaniania laureata Nagrody Nobla w tej dziedzinie? Trwa bardzo długo, praktycznie cały rok. Do końca stycznia organizacje oraz uprawnione osoby z całego świata przesyłają na adres Komitetu Noblowskiego zgłoszenia kandydatów. Zwykle jest to ponad 200 propozycji. Spośród nich Akademia Szwedzka wyłania do kwietnia około 20-25 kandydatów. Następnie do końca maja grupa ta zawęża się do 5 finalistów, z których twórczością członkowie Akademii zapoznają się w ciągu trzech letnich miesięcy. Dyskusje nad twórczością finalistów odbywają się we wrześniu. Zwycięzcą zostaje ten autor, który otrzymał więcej niż połowę głosów członków Akademii, przy czym nie można dostać nagrody, jeśli nie było się na liście nominowanych co najmniej dwa razy.

Tak na prawdę procedura wyboru laureata jest o wiele dłuższa. Członek Akademii Szwedzkiej Horace Engdahl, wyjawił, że dyskusje na ten temat trwają kilka lat. Gdy kandydat znajdzie się na krótkiej liście finalistów, poświęca się czas na czytanie i trawienie jego dzieł.
Zmieniony ( 05.10.2017. )
 
Sposób na biznes, czyli spotkanie z Mateuszem Maikiem PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
05.10.2017.
Jak łatwo i tanio rozpocząć swój biznes na próbę? Klasie 1b zdradził tą tajemnicę wczoraj Mateusz Maik, trener biznesu i dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury w Szopienicach.

Czym są Inkubatory AIP? Powstały w 2004 roku z inicjatywy trzech kolegów z Łukowa – Jacka Aleksandrowicza, Mariusza Turskiego i Dariusza Żuka. Ich celem było stworzenie z Polski miejsca, gdzie można zacząć biznes w najłatwiejszy, najszybszy i najmniej ryzykowny sposób na świecie.
Zmieniony ( 05.10.2017. )
Czytaj
 
Co słychać w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Wyśnik   
04.10.2017.
Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach, których w październiku jest bardzo dużo. W szczególności polecamy wystawy, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkania autorskie z cyklu "Czytelnicy - podróżnicy", "Wielokulturowy Śląsk", oraz autorami powieści. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Całe kalendarium pod linkiem: http://mbp.katowice.pl/kalendarium/kalendarz%20miesi%C4%85ca/2017/10/-
Zmieniony ( 04.10.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 928
Reklama